Načítavanie údajov ...

ŠKP Bratislava štartuje 15. ročník úspešného projektu, zapojí sa vyše 1000 detí

Prvá októbrová streda naštartuje už 15. ročník úspešného projektu Športom za duševné zdravie detí. Pilotný projekt bratislavského klubu ŠKP Bratislava opäť prinesie do škôl zaujímavé turnaje v hádzanej, minihádzanej aj vybíjanej. Tohtosezónnu púť Športom za duševné zdravie detí sa začne v Dome športu turnajom v minihádzanej pre žiakov 5. a 6. ročníka základných škôl.

„Je skvelé, že tento projekt tu máme už pätnásty rok. Uvedomujeme si, ako podstatné je rozvíjať u školákov pohyb a aj preto v nich chceme vzbudiť záujem o šport,“ ozrejmil myšlienku celého projektu manažér bratislavského ŠKP Ivo Balint.

Séria turnajov, ktorá sa môže pýšiť aj ocenením najlepšieho projektu na tému „Šport, veda a umenie v prevencii kriminality detí a mládeže“ za rok 2011, bude mať opäť hojnú účasť. Zapojí sa do nej vyše tisíc detí z takmer 30 základných škôl z hlavného mesta aj okolia. „Našim cieľom je, aby sme tieto deti priviedli k pravidelnému športovaniu. Okrem toho sa snažíme školákov na našich turnajov učiť, ako zvládať víťazstvá aj prehry. Vidíme, že to má zmysel a veľmi sa tešíme na ďalší ročník tohto úspešného projektu.“

V tomto ročníku zorganizuje bratislavský klub pod záštitou Športom za duševné zdravie detí dohromady až 14 turnajov, ktoré tradične vyvrcholia koncom júna na hádzanárskom juniálese.

Zdroj: http://hadzana.skpbratislava.sk/novinka/101/startuje-15-rocnik-uspesneho-projektu-zapoji-sa-vyse-tisic-deti

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022