Načítavanie údajov ...

ŠKP Bratislava stojí pri zrode jedinečného projektu v Podunajských Biskupiciach

Na hádzanársku mapu pribudne v sezóne 2019/2020 nový mládežnícky klub ŠKP Podunajské Biskupice. Po zániku oddielu hádzanej v Interi Bratislava sa chopil tejto myšlienky tréner a učiteľ Kristián Lesko. Výsledkom jeho snaženia v spolupráci s našim klubom je vznik projektu, ktorý bude zastrešovať krúžky na ZŠ Bieloruská a ZŠ s MŠ Alapiskola és Óvoda na Vetvárskej a žiačke kategórie hádzanárov doteraz pôsobiacich v Interi.

„Všetky naše krúžky a deti v žiackych kategóriách budú môcť naďalej hrávať hádzanú v Podunajských Biskupiciach, ale už pod hlavičkou ŠKP. Budeme spolupracovať s veľkým klubom, ktorý má veľké zázemie v Bratislave a deti v ňom môžu lepšie napredovať. V Interi nám chýbali dorastenecké kategórie a starší žiaci, takže naše deti časom buď úplne skončili s hádzanou, alebo odišli preč. Teraz už ale môžu plynule pokračovať v ŠKP aj v starších kategóriách,“ zhrnul výhody nového klubu ŠKP Podunajské Biskupice autor tejto myšlienky Kristián Lesko.

Prvý nápad na spoluprácu prišiel už v zime, no všetko sa to začalo variť až neskôr v priebehu mája. Vtedy vznikla aj definitívna dohoda o spolupráci. Nový projekt má navyše potenciál rásť aj za hranice mestskej časti. „Vždy sa dá ľahšie stavať na väčšej hráčskej základni, ktorá bude v ŠKP naozaj omnoho širšia. Budeme môcť osloviť aj deti z ďalších mestských častí Bratislavy. To by neskôr malo priniesť tiež lepšie výsledky v starších kategóriách ŠKP,“ skonštatoval Lesko.

ŠKP Podunajské Biskupice dávajú rodičom jasný signál, že prihlásiť deti na hádzanú má zmysel a talentovaní chlapci a dievčatá majú budúcnosť. Tréningy nového klubu budú pritom naďalej prebiehať v Podunajských Biskupiciach a deti nebudú musieť po konci hádzanárskeho oddielu v Interi cestovať za športom do iných častí Bratislavy.

Projekt sa preto stretol s pozitívnymi ohlasmi aj u poslancov mestského zastupiteľstva. A samozrejme, nemohol by vzniknúť bez veľkej podpory Kataríny Jandovej, riaditeľky ZŠ Bieloruskej a Moniky Maurskej, riaditeľky ZŠ s MŠ Alapiskola és Óvoda na Vetvárskej. „Doteraz neexistoval okrem bejzbalového Apolla žiadny aktívny športový klub v Podunajských Biskupiciach, no vďaka nám sa to zmení. Sme radi, že sa naša myšlienka stretla s takým nadšením,“ dodal Kristián Lesko, ktorý sa napriek veľkej snahe a množstve obetovanému času necíti byť otcom celého projektu. „Oslovil som veľký klub ŠKP, bez ktorého by sa nič také nebolo podarilo. Navzájom sme si pomohli a do nového projektu pôjdeme na plné pecky. Ja som najmä šťastný, že sa nám podarilo hádzanú v Podunajských Biskupiciach posunúť na vyššiu úroveň.“

Autor, Foto: ŠKP Bratislava

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022