Načítavanie údajov ...

ŠKP do novej sezóny s novým trénerom

Bývalá opora ŠKP, slovenský reprezentant a v posledných sezónach aj hrajúci tréner Pezinka, Dušan Baďura ml., sa stal novým trénerom mužov bratislavského ŠKP.

Niekdajšia šikovná spojka hádzanársky vyrástla práve v Bratislave a niekoľko sezón pôsobila v našom družstve. Teraz povedie náš prvý tím v spolupráci so starším trénerom Ľubomírom Oroszom. Ešte pred začiatkom prípravy na nový extraligový ročník sme sa s ním rozprávali o jeho cieľoch a víziách.

Dušan, ako sa zrodil váš príchod späť do Bratislavy?

To je skôr otázka na vedenie, ja som len reagoval na ponuku, ktorá ma veľmi príjemne prekvapila. Vedenie ŠKP mi predostrelo určitú víziu, ktorá sa mi zapáčila. Po stretnutí, kde sme si prešli všetky podrobnosti a vízie, bolo jasné, že sa dohodneme, pretože sa mi páčila koncepčná myšlienka práce.

Tešíte sa teda na návrat do známeho prostredia?

Teším a veľmi. Prostredie aj družstvo veľmi dobre poznám. To, že budem trénerom chalanov, s ktorými som ešte nedávno hrával na jednom ihrisku, som si ani vo sne nepredstavoval. Bude to určite veľmi zaujímavá situácia a skúsenosť.

S akými ambíciami preberáte družstvo ŠKP?

Našou myšlienkou je najmä dlhodobá výchova a koncepčné napredovanie družstva.

Aké konečné umiestnenie bude pre vás uspokojivé?

Ako som spomenul, hodnotiť budeme hru a prejav, nie samotné umiestnenie.

Aký štýl hádzanej chcete do tímu priniesť?

Toto družstvo si už nesie svoj typický herný prejav z pôsobenia predošlého trénera Petra Kostku, ktorý urobil veľký kus dobrej práce. Chcel by som na tento prejav nadviazať a posúvať ho vpred.

Starší dorastenci ŠKP boli majstrami SR, budete sa ich snažiť zaradiť do družstva a rozvinúť ich potenciál?

Samozrejme, budeme sledovať všetkých hráčov. Ak to situácia dovolí, a v trénerskom kolektíve uznáme, že nominácia bude hráčovi prospešná, tak určite dostane šancu.

V extralige budete pravdepodobne najmladším trénerom…

Pre mňa to bol mierny šok, pretože trénerskej činnosti som sa chcel venovať v neskoršom veku, ale plány sa v živote často menia. Som veľmi rád za prejavenú dôveru klubu a budem sa snažiť nesklamať.

V Pezinku ste boli hrajúcim trénerom, čo bude ďalej s vašou hráčskou kariérou?

Ak budem môcť, veľmi rád sa pôjdem s chalanmi „zrelaxovať“ na ihrisko a zahrať si.

Hádzanársky ste vyrástli v ŠKP, ako si spomínate na sezóny v bratislavskom klube?

Ja mám strašne zlú pamäť na dátumy a nejaké štatistické údaje, ale zato si pamätám krásne obdobie od dorasteneckých čias až po dnešok. Hádzanárske úspechy, ale aj množstvo priateľov, s ktorými sme stále v kontakte. Tá partia je niečo, čo som nezažil, aj keď sa neskôr rozpŕchla po svete. Vždy si dokážeme nájsť čas a mávame každoročne nejaké nenásilné stretnutie. (smiech)

Viete vyzdvihnúť doterajší najkrajší moment s ŠKP?

Najkrajšie časy som zažil od dorasteneckých kategórií, kde sme boli skutočne výnimočný ročník ako ľudia, tak aj ako hádzanári. Pamätám si na množstvo krásnych momentov a neviem takto určiť ten naj…

Autor: Lukáš Rusňák, Blackboat, Foto: archív ŠKP

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022