ŠKP po dvoch prehrách víťazne, Šaľa pribrzdila Modru

Po stredajšej predohrávke HK Agro Topoľčany – Tatran Prešov (14:42) a odložení piatkového duelu Košice Crows – MŠK Považská Bystrica sa 5. kolo Slovnaft handball extraligy v hádzanej mužov dohralo v sobotu troma konfrontáciami.

Súboj dvoch susedov v tabuľke sa v Šali skončil triumfom domáceho HKM, ktorý si poradil so Slovanom Modra 33:30. Šaľania sa dostali v I. polčase do sedemgólového náskoku, ale hostia sa za desať minút druhého dejstva dotiahli na dva góly. Opäť ich strelecky ťahal tvorca hry Tomáš Tschur (11/7). Viac však stretnutie už nezdramatizovali, a tak v tabuľke sú Modrania piati za tretími Šaľanmi. Tí mali až päť šesťgólových strelcov. Zaujímavosťou bol brankársky súboj dvoch bratov Kosákovcov – Michala na šalianskej a Martina na modranskej strane. Po zápase bol spokojnejší Michal, ale Martin sa tesne pred koncom predviedol aj gólom, ktorým stanovil konečný rezultát a zmiernil prehru hostí.

Po dvoch prehrách opäť naplno zabrali hráči ŠKP Bratislava, keď vo vyrovnanom zápase pokorili nováčika HK Košice 27:24 a vo vyrovnanej tabuľke ich to posunulo na 4. priečku. Pri streleckej chuti boli skúsení Marek Mikéci (10/3) a na druhej strane Vladimír Guzy (9/1). Druhýkrát v sezóne sa tešili z výhry hádzanári MHC Štart Nové Zámky, ktoré suverénne zvládli stretnutie na palubovke HC Sporta Hlohovec (39:28).

Výsledky sobotňajších zápasov 5. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021:

HKM Šaľa – HáO TJ Slovan Modra 33:30 (17:11)
Najviac gólov: Meľnyk, Magdolen, Bogár a Polák po 6, Michniewicz 6/2 – Tschur 11/7, Jurikovič a Mišových po 4
pok. hody: 2/2 – 7/7, vylúčení: 5 – 6, ČK: 56. Jurikovič (Modra) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Mandák a Rudinský

HC Sporta Hlohovec – MHC Štart Nové Zámky 28:39 (15:20)
Najviac gólov: M. Holdoš 7, Pauk 6/1, J. Briatka 5/3 – M. Kucsera 9/4, Dévai, G. Vadkerti a Tilandy po 5
pok. hody: 5/5 – 4/4, vylúčení: 5 – 9, ČK: 43. Salgó (N. Zámky) za 3 vylúčenia, rozhodovali:

ŠKP Bratislava – HK Košice 27:24 (17:15)
Najviac gólov: Mikéci 10/3, Budinský a Rešovský po 7 – Guzy 9/1, Tumidalský 5, M. Baláž 4
pok. hody: 3/3 – 2/1, vylúčení: 3 – 4, rozhodovali: B. Sivák a R. Sivák

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Milan Pospiš