Načítavanie údajov ...

Slaninka bez obhajoby Superpohára, M. Mikita sa uviedol 2 gólmi v DHB-Cupe

Martin Slaninka so svojím švajčiarskym klubom HSC Suhr Aarau neobhájil lanský triumf v Superpohári, keď v súboji o prvú trofej sezóny nestačil na domáci Pfadi Winterthur (19:26). Úradujúci šampión vyhral Superpohár tretíkrát v histórii. Slaninka mal na konte jedno napomínanie.

Strojkyňou tretieho víťazstva v tejto súťaži pre hádzanárky LC Brühl Handball bola pôvodom Slovenka Katarína Šimová. K výhre 30:24 nad LK Zug, držiteľom double z minulej sezóny, prispela 9 gólmi z 13 striel.

Poľský Górnik Zabrze nezvládol úvodný duel 1. kola kvalifikácie Európskej ligy mužov 2021/2022, keď v domácom prostredí podľahol nórskemu Arendalu 19:29 a prakticky stratil reálnu nádej na postup. Ľubomir Ivanicja, reprezentant SR a nová posila Zabrze, premenil jeden z dvoch streleckých pokusov.

V 1. kole Nemeckého pohára mužov (DHB-Cup) postúpili kluby slovenských reprezentantov. Matej Mikita sa v novom drese ASV Hamm-Westfalen uviedol 2 gólmi z dvoch striel, 1 asistenciou a 2 vylúčeniami pri jasnom víťazstve na pôde TGS Pforzheim 36:26. ThSV Eisenach bez Martina Potiska v zostave zvíťazil nad VfL Lübeck-Schwartau 35:31.
Víťazne vstúpil do ligovej sezóny v Rusku Rostov, kde trénersky ako asistent pôsobí Tomáš Hlavatý. Hádzanárky Rostova dosiahli tesné víťazstvo na palubovke Krasnodaru 27:26.

Autor: slovakhandball.sk

FOTO: https://www.handball.ch/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022