Načítavanie údajov ...

Slaninka chce hviezde súpera znepríjemniť život a so spoluhráčmi nechať na palubovke srdce

Pri neúčasti Ľubomíra Ďuriša, ktorému už druhýkrát pred duelmi Euro Cupu zahatal cestu na zraz národného tímu pozitívny výsledok testu na koronavírus, bude kapitánom slovenského tímu hádzanárov Martin Slaninka. Premiéru mal v decembri v príprave proti Čechom, teraz povedie svoje družstvo do boja proti úradujúcemu európskemu šampiónovi.

„Samozrejme, teším sa na súboje so Španielskom. Každý takýto zápas je pre nás sviatkom,“ povedal pivot švajčiarskeho HSC Suhr Aarau a načrtol spôsob, ako by mohli v stredu so spoluhráčmi sťažiť favoritovi život. „Kľúčom k úspechu bude odhodlanie, agresivita a musíme s nimi behať dopredu a dozadu.“

Španielsky tím, ktorý na januárových majstrovstvách sveta v Egypte získal bronz, je plný hviezd. Slaninka však nemá medzi nimi vysloveného obľúbenca. Jedno meno však predsa len spomenul. „Nemám v španielskom výbere hráča, na ktorého by som sa špeciálne tešil. Zahrať si však proti Raúlovi Entrerríosovi, ak nastúpi na strednej spojke, a mať možnosť ho brániť, znepríjemniť mu hádzanú, bude super zážitok,“ podotkol Slaninka, ktorý verí, že mužstvo ako kapitán dovedie k dobrým výkonom a k tomu, aby so spoluhráčmi nechali na ihrisku srdce.

Prvýkrát od minulého roka sa v reprezentácii SR objavil strelec na pohľadanie Oliver Rábek z prešovského Tatrana. „V Prešove sme hrali tri duely za týždeň, teraz ma čaká rovnaká porcia, ale mne takéto zápasové tempo neprekáža. Som na to zvyknutý. Najmä sa teším, že si môžeme zahrať proti takému skvelému tímu ako Španielsko. Myslím si, že namiesto vymýšľania nejakej špeciálnej taktiky by sme sa predovšetkým mali sústrediť na seba a svoj výkon,“ tvrdí Rábek.

Na jeho slová nadviazal aj ďalší kanonier, ale z opačnej strany spojkového radu. „Teším sa na stredu. Času na prípravu je málo, za krátke obdobie musíme stihnúť všetko. Veľa sa už vyšpekulovať nedá, ide viac-menej o detaily, aby sedelo načasovanie pri nábehoch, aby sme o sebe vedeli v obrane,“ vyjadril sa Patrik Hruščák z Košice Crows.

Hlavný tréner hádzanárov Slovenska Peter Kukučka má k dispozícii troch brankárov – Žernovič, Konečný, Čupryna. V nominácii na zápas sa objaví len dvojica. „Už sme sa na túto tému bavili s trénerom brankárov Milošom Puterom. Večer sa rozhodneme, ktorá dvojica nastúpi,“ poznamenal k brankárskej otázke Kukučka, keďže Marián Žernovič išiel v utorok na vyšetrenia do Budapešti po prekonaní koronavírusu.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SZH

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022