Načítavanie údajov ...

Slaninka predĺžil zmluvu s HSC Suhr Aarau

Martin Slaninka minimálne do roku 2021 vo Švajčiarsku

Slovenský hádzanársky reprezentant Martin Slaninka už druhú sezónu pôsobí v HSC Suhr Aarau a so švajčiarskym prvoligovým klubom spája aj svoju najbližšiu hráčsku budúcnosť. Dvadsaťdeväťročný pivot počas uplynulého týždňa predĺžil profesionálnu zmluvu do roku 2021.

„Podpísal som kontrakt na dva roky s následnou ročnou opciou. Iniciatíva vyšla zo strany predstaviteľov klubu už začiatkom októbra. Mali veľký záujem, aby som zostal. V Aarau pôsobím už druhú sezónu a platnosť mojej pôvodnej zmluvy vyprší k 31. máju 2019,“ uviedol pre agentúru SITA Slaninka, ktorý neváhal zotrvať v súčasnom pôsobisku. „Mal som aj iné ponuky, ale v klube som maximálne spokojný, takže som sa nemusel dlho rozhodovať. S rodinou sa nám vo Švajčiarsku veľmi páči, v tíme mám svoju pozíciu a hrávam takmer celé zápasy. Okrem iného mám tu tiež priestor trénovať družstvo juniorov a vylepšovať si svoju trénerskú licenciu,“ poznamenal vyše dvojmetrový a viac ako sto kilogramov vážiaci hráč.

Martin Slaninka pred odchodom do Švajčiarska v roku 2017 odohral dve sezóny za nemecký TSG Ludwigshafen-Friesenheim, do ktorého zamieril v lete 2015 z HK Agro Topoľčany. Predtým do konca prvej polovice roka 2013 hrával robustný pivot za bratislavský ŠKP.

HSC Suhr Aarau figuruje aktuálne v tabuľke švajčiarskej NLA spomedzi 10 tímov na 6. priečke s dvojbodovým odstupom na tretí Wacker Thun.

Autor: SITA, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022