Načítavanie údajov ...

Slaninkov HSC Suhr Aarau so skalpom lídra Kadetten Schaffhausen

Francúzsky USAM Nimes Gard s Teodorom Paulom, ktorý predviedol štyri zákroky pri 16 strelách, neuspel v prvom zápase osemfinále Európskej ligy mužov, keď na pôde slovinského Gorenje Velenje podľahol 22:29.

Martin Slaninka pomohol HSC Suhr Aarau vystrieľať triumf nad lídrom najvyššej švajčiarskej súťaže Kadetten Schaffhausen 34:28. Slovenský pivot dal osem gólov z jedenástich pokusov, dopustil sa jednej technickej chyby a dvakrát bol vylúčený.

Nemecký Bergischer HC bez Csabu Szücsa ml. nestačil v I. bundeslige doma na v tabuľke druhý Füchse Berlín (23:28). V II. nemeckej bundeslige zaváhal druhý Nordhorn bez Dominika Kalafuta na palubovke Bietigheimu (23:30). Za kratší koniec ťahal aj Hamm-Westfalen, ktorý prehral na pôde Elbflorenzu (28:33), hoci Matej Mikita skóroval dvakrát z dvoch striel. Vyhral však Eisenach nad Hüttenbergom 36:29, ale Martin Potisk sa nezapísal do štatistík.

Hádzanári Plzne pokorili v českej extralige Brno 26:25 a vyrovnali stav štvrťfinálovej série na 1:1. Marek Korbel za domácich i Vladimír Ratkovský za hostí vyšli z konfrontácie bez gólu.

AEK Atény, klub Juraja Briatku, vo štvrťfinále Gréckeho pohára vyhral na u súpera A.S.E. Douka 31:23.

Vo Francúzsku si nepochodili hráčky Nice na palubovke Bourg-de-Péage, prehru 25:28 neodvrátili ani tri góly zo šiestich striel Martiny Školkovej.

V skupine o titul v najvyššej švajčiarskej súťaži prehral LC Brühl Handball s lídrom z Zugu 25:36, takže na strane hostiek smútil člen realizačného tímu Ľubomír Švajlen. Winterthur s asistentom Petrom Kukučkom si poradil s Nottwilom 33:27.

UHC Eggenburg pod vedením Tibora Csóku zvíťazil vo štvrťfinále Rakúskeho pohára na pôde Perchtoldsdorf Devils tesne 24:23.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: FOTO Wagner

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022