Načítavanie údajov ...

Slováci a Maďari naberajú inšpiráciu a skúsenosti od organizátorov ďalších kontinentálnych šampionátov

Organizačný výbor majstrovstiev Európy mužov 2022 čerpá poznatky od Francúzov i usporiadateľskej trojice Nórsko, Švédsko a Rakúsko

Štyri otázky pre Ivana Sabovika, generálneho sekretára Slovenského zväzu hádzanej, v súvislosti s organizovaním majstrovstiev Európy mužov v roku 2022 na Slovensku a Maďarsku

 

Uplynulý týždeň ste sa v Paríži stretli s usporiadateľmi ME žien v roku 2018. Čo bolo zámerom stretnutia s predstaviteľmi organizačného výboru nedávneho vrcholného podujatia vo Francúzsku? 
– Bola to naša spoločná iniciatíva s Maďarmi. Chceli sme získať čo najviac informácií z ostatných ME, ktoré sa uskutočnili len prednedávnom. Z môjho pohľadu to bolo veľmi vydarené a produktívne stretnutie, na ktorom sme načerpali množstvo informácií, takže môžeme vysloviť spokojnosť. Kým my sme ešte len na začiatku príprav a viac-menej máme teoretické poznatky, francúzska strana nám predostrela veci a skúsenosti z praxe, ku ktorým by sme možno neskôr dospeli, ale takto sme ich mali od nich takpovediac z prvej ruky. Oni ich mali ešte v čerstvej pamäti. Upozornili nás, na čo si máme dať pozor, na čo sa sústrediť, zamerať, s čím mali oni problém….

Čo najpodstatnejšie ste si z rokovaní odniesli?
– Všetky informácie boli dosť podstatné, my ich musíme prispôsobiť pre naše krajiny, divákov i marketingový trh. Boli to plodné a príjemné debaty. Francúzi nám vyšli v ústrety, boli ochotní a ocenili náš záujem o ich poznatky. Oni takto nekontaktovali organizátora predchádzajúceho šampionátu. O pol roka sa stretneme opäť a budeme pokračovať v debatách.

Ako prebieha doterajšia príprava ME mužov, ktoré sa v roku 2022 uskutočnia na Slovensku a Maďarsku?
– Máme za sebou prvé stretnutie s predstaviteľmi Európskej hádzanárskej federácie, na ktorom sme si ozrejmili potrebné veci, prešli konkrétny plán, čo nás čaká v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch.

Aké úlohy momentálne riešite v súvislosti s európskym šampionátom mužov?
– S maďarskou stranou mávame pravidelné stretnutia, najbližšie nás čaká na budúci utorok v Győri, na ktorých riešime aktuálne témy. Tento utorok nás v dánskej Kodani čakalo stretnutie so zástupcami organizačného výboru ME mužov 2020, na ktorom sme slovenskú stranu zastupovali opäť s marketingovým manažérom SZH Martinom Simonidesom. Keďže ide o mužský šampionát, ktorý trio organizátorských krajín Rakúsko, Švédsko a Nórsko ešte len čaká, bolo nám to z tohto pohľadu ešte bližšie ako rokovania vo Francúzsku. Cestovali sme s očakávaniami, boli sme zvedaví, v akom štádiu príprav sa nachádzajú.

 

 

Autor: L. Bogdanyi, Foto: archív

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022