Načítavanie údajov ...

Slováci a Slovenky v zahraničí: Nice nestačilo ani šesť gólov Školkovej

Výborne sa darilo Martine Školkovej z OGC Nice Côte d’Azur Handball, keď proti Nantes premenila všetkých šesť streleckých pokusov (raz bola vylúčená) a bola druhou najlepšou strelkyňou svojho družstva. To však v nadstavbovej skupine I. francúzskej ligy prehralo piatykrát za sebou – tentoraz tesne 30:31 a nerevanšovalo sa Nantes za víkendovú prehru v pohárovej súťaži (27:33). Nice je v tabuľke siedme, Nantes na 6. pozícii.

Hádzanárky španielskeho Atlética Guardés zvládli súboj o priebežnú druhú priečku v skupine o titul, keď na palubovke družstva Rocasa Gran Canaria vyhrali 27:26, tentoraz bez gólového prispenia Eriky Rajnohovej.

Druhé víťazstvo za sebou a posun na 3. miesto v tabuľke najvyššej maďarskej súťaže dosiahli vo štvrtok hádzanárky tímu Motherson Mosonmagyaróvár, ktoré zdolali Érd 28:24. Prispeli k tomu aj Slovenky – Simona Szarková piatimi, Barbora Lancz troma presnými, Anette Emma Hudáková jedným gólom (raz bola aj vylúčená). V zápise figurovala aj Mária Holešová, ale do hry sa nedostala.

Prvé semifinále vo Švajčiarsku medzi LC Brühl Handball a HSC Kreuzlingen rozuzlilo až predĺženie, po ktorom sa radovali domáce (28:27). V ich drese sa pôvodom Slovenka Katarína Šimová presadila šesťkrát. Za hostky dosiahla Mária Olšovská päť gólov a Petra Škoricová skórovala trikrát, z toho raz z pokutového hodu.

Štvorzápasovú víťaznú šnúru hádzanárok UHC Müllner Bau Stockerau ukončil líder najvyššej rakúskej súťaže Hypo Niederösterreich, ktorý vyhral u súpera vysoko 34:18. Slovenka Diana Michálková sa za zdolaný tím nezapísala do streleckej listiny.

Hráči Ceglédu nezískali dôležité body v boji o záchranu v I. maďarskej lige, keď sľubne rozohraný duel na palubovke v Komló prehrali tesne 25:27, hoci v priebehu duelu vyhrávali aj päťgólovým rozdielom. Martin Mazák strelil jeden gól hostí, Marek Hniďák nefiguroval na súpiske.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/ogcncahb/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022