Načítavanie údajov ...

Slováci a Slovenky v zahraničí: Potisk rozhodol o výhre Eisenachu, T. Urban prispel k dôležitému triumfu Emsdettenu

Družstvo slovenského asistenta trénera Miloša Puteru, SC DHfK Lipsko, nenatiahlo svoju šnúru bez prehry. V 36. kola I. bundesligy podľahlo na palubovke HSG Wetzlar 26:29, ale stále zostáva v hre o konečnú 6. priečku.
Bergischer HC podľa očakávania uspel na pôde posledného Coburgu v pomere 27:24, čím ukončil minisériu troch prehier za sebou. Csaba Szücs ml. sa síce nezapísal do streleckej listiny, ale svojim spoluhráčom ponúkol tri asistencie a odpykal si jeden dvojminútový trest.
Už istý zostupujúci HSG Nordhorn-Lingen utrpel piatu prehru v sérii, keď doma podľahol o titul bojujúcemu SG Flensburg-Handewitt 28:38. Dominik Kalafut sa nedostal do zakončenia, urobil jednu technickú chybu a raz bol vylúčený.
Hádzanári TV Emsdetten nevzdávajú boj o záchranu v II. bundeslige. V sobotu zvíťazili nad posledným TuS Fürstenfeldbruck 36:34 a už len bod ich delí od priečky znamenajúcej udržanie sa. Tomáš Urban prispel k triumfu štyrmi gólmi, na ktoré potreboval päť striel a pridal aj jednu získanú loptu.
Naopak, TuS Ferndorf prehral tretí z ostatných štyroch ligových duelov. Tentoraz nestačil doma na TV 05/07 Hüttenberg. Krídelník tímu TuS Lukáš Péchy pri prehre 28:31 raz vystrelil, ale lopta neskončila v sieti súpera. Ferndorf je v tabuľke dvanásty hneď za ThSV Eisenach, ktorý si pripísal tesné víťazstvo 24:23 nad TSV Bayer Dormagen. V 59. min o ňom rozhodol Martin Potisk. Bol to jeho tretí gól v zápase, v ktorom vyslal na bránku súpera päť striel, mal tri asistencie, tri technické chyby a jednu získanú loptu.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/ThSVEisenach

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022