Načítavanie údajov ...

Slováci a Slovenky v zahraničí: Puterovo Lipsko bojuje o pohárovú Európu

Z európskych ligových súťaží pokračujú so slovenským zastúpením ešte tie v Nemecku. V I. bundeslige sa čoraz vyššie šplhá tím SC DHfK Lipsko, ktorý zdolal Coburg 35:29 a je už päť zápasov bez prehry. Klub asistenta trénera Miloša Puteru sa vďaka tomu dostal na 6. priečku tabuľky znamenajúcu účasť na európskej scéne.
Menšiu neúspešnú sériu pozostávajúcu z troch stretnutí ťahá Bergischer HC, ktorý doma nestačil na favorizovaný Rhein-Neckar Löwen (26:28) a v aktuálnom poradí mu patrí 11. pozícia. Csaba Szücs ml. sa presadil raz z troch streleckých pokusov, ale na konte mal aj po jednej asistencii, získanej lopte a bloku. Okrem toho si odpykal dvojminútové vylúčenie.
Už istý zostupujúci HSG Nordhorn-Lingen podľahol na svojej palubovke TVB Stuttgart 26:29, čím si pripísal štvrtý nezdar za sebou. Dominik Kalafut dosiahol dva góly zo štyroch striel, spravil dve technické chyby a predviedol jeden blok.
V II. bundeslige si TuS Ferndorf bez Lukáša Péchyho v zostave poradil s Wilhelmshavener HV jasne 31:20 a po dvoch prehrách zabodoval naplno. Má už istotu druholigovej príslušnosti aj v nasledujúcej sezóne. Ferndorf potešil aj Emsdetten, kde pôsobí Tomáš Urban, keďže Wilhelmshavener je jeho konkurent v boji o záchranu.
Víťazná šnúra ThSV Eisenach sa skončila na troch zápasoch, keď doma nečakane hladko prehral s Grosswallstadtom 23:33. Martin Potisk bol pri tomto výprasku so štyrmi gólmi najlepším strelcom svojho mužstva.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/dhfkhandball/

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022