Načítavanie údajov ...

Slováci a Slovenky v zahraničí: Stopercentná Jakubisová, päť gólov dala aj Habánková

V najvyššej maďarskej súťaži žien si Kisvárda Master Good SE poradila s družstvom EUbility Group-Békéscsaba hladko 31:20. Vďaka úspechu proti poslednému tímu tabuľky prerušila šnúru piatich ligových prehier, na čom má podiel aj Veronika Habánková, autorka piatich gólov (raz bola vylúčená) a na štyri minúty sa na palubovke v domácom drese objavila aj Dorota Bačenková.

Naďalej sa nedarí tímu OGC Nice Côte d’Azur Handball, keď podľahol v Besancone 26:30, čo bola už šiesta prehra v sérii v nadstavbovej časti I. francúzskej ligy. Martina Školková dala zo štyroch pokusov tri góly hostiek, odpykala si aj jeden dvojminútový trest.

Výbornú bilanciu päť gólov z piatich pokusov a jednu asistenciu mala na konte Lýdia Jakubisová. Slovenská krídelníčka tým prispela k hladkému víťazstvu svojho nemeckého klubu Thüringer HC na palubovke Halle-Neustadt 35:25. THC je v tabuľke I. bundesligy piaty.

Tretie víťazstvo v sérii dosiahli hádzanárky Koszalinu aj s prispením brankárky Alexandry Krebsovej, keď zdolali Jaroslaw 28:24 a držia si 5. pozíciu v najvyššej poľskej súťaži.

Po štyroch výhrach v sérii sa hádzanárky Atlética Guardés museli uspokojiť len s nerozhodným výsledkom, ktorý dosiahli na palubovke Elche (27:27). Erika Rajnohová predviedla dve gólové strely. Guardés si drží 2. pozíciu v tabuľke španielskej ligy.

Hádzanárky Kreuzlingenu nepostúpili do finále najvyššej švajčiarskej súťaže, keďže v semifinálovej sérii s LC Brühl Handball prehrali aj druhýkrát – tentoraz doma 20:24 napriek šiestim gólom Petry Škoricovej. Mária Olšovská sa do streleckej listiny nezapísala. Za víťazky dvakrát skórovala a dvakrát bola vylúčená pôvodom Slovenka Katarína Šimová.

V Rakúsku posledný Perchtoldsdorf Devils s Monikou Vančovou, ktorá sa nezapísala do štatistík, podľa očakávania nestačil na lídra Hypo Niederösterreich (19:32). V súboji klubov slovenských hádzanárok uspel UHC Müllner Bau Stockerau proti UHC Eggenburg (29:25). Diana Michálková prispela dvoma gólmi, raz bola vylúčená. Na strane zdolaného tímu Tibora Csóku raz skórovala Nicol Nejedlíková, v bránke chytala Adriana Medveďová. Stockerau ide do play-off z 3. priečky. Zápas BT Füchse Powersports – MGA Fivers sa skončil v prospech domácich 30:23, Barbora Hanzalíková (MGA) nefigurovala v zápise.

V nadstavbovej časti II. francúzskej ligy si úspešne počínal Achenheim Truchtersheim Handball, klub Karin Bujnochovej, keď zdolal Nimes Bouillargues 31:28.

Hádzanári TuS Ferndorf bez Lukáša Péchyho, ktorý si plnil reprezentačné povinnosti, absolvovali dvojzápas s VfL Lübeck-Schwartau. Najskôr nad popredným tímom II. bundesligy, ktorému po víkende patrí 5. miesto, vyhrali 27:23. V odvete síce ťahali za kratší koniec 24:29, ale aktuálne už nie sú v zostupovej zóne.

Naplno zabrali hráči Sokola Nové Veselí, keď v rámci play-out českej extraligy vyhrali v Brne 27:25 aj vďaka štyrom gólom Mareka Korbela. Zo slovenských zverencov trénera Petra Kostku figurovali v zápise ešte Adrián Šimovček a Andrej Parolly.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.thueringer-hc.de

Najnovšie news

08. Aug, 2022

Aj Polák do českej extraligy

Počet slovenských hádzanárov pôsobiacich v Česku sa počas letného prestupového obdobia rozrástol.…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022