Načítavanie údajov ...

Slováci a Slovenky v zahraničí: Straňovský maďarským šampiónom so Szegedom

Najkrajšie zakončenie sezóny zažil Martin Straňovský, ktorý sa v drese MOL-Pick Szeged dočkal majstrovského titulu v Maďarsku. So spoluhráčmi potvrdili nádejný výsledok z domáceho prvého finálového zápasu (31:28) aj v sobotňajšej odvete u súpera, keď vo Veszpréme vyhrali 37:36 (15:14) a pripravili mu druhú prehru v sezóne. Skúsený slovenský krídelník k nej počas krátkeho pobytu na palubovke (3:54 min) prispel jedným gólom, keď v 24. min zvýšil vedenie hostí na 14:11. Pre Szeged je to po rokoch 1996, 2007 a 2018 štvrté ligové zlato.

Lipsko sa treťou výhrou za sebou v I. bundeslige priblížilo k priečkam znamenajúcim účasť v európskych pohárových súťažiach. V nedeľu zdolalo doma Bergischer HC 27:25, za ktorý raz skóroval Csaba Szücs ml. Spokojnejší bol však asistent trénera z lipskej lavičky Miloš Putera. Naopak, HSG Nordhorn-Lingen sa rozplýva sen o záchrane medzi nemeckou elitou. Ďalšou ranou pre mužstvo Dominika Kalafuta bola domáca prehra s Lemgom 25:32. Slovenský pivot mal pozitívnu bilanciu, keď premenil všetky svoje štyri strelecké pokusy a pridal jednu asistenciu. Na konte mal tiež jednu technickú chybu a dve vylúčenia.

Po Péchyho Ferndorfe našiel recept na Elbflorenz, popredný tím II. bundesligy, aj ďalší klub so slovenským hráčom. Eisenach otočil vývoj domáceho duelu druhopolčasovým uragánom (18:9) z 13:18 na 31:27. Martin Potisk sa podieľal troma gólmi pri štyroch strelách, raz bol vylúčený.

Až nečakane veľkým rozdielom prehral USAM Nimes Gard, keď v Lidl Starligue nestačil na majstrovský Paríž St. Germain (27:47). Teodor Paul sa objavil v bráne na chvíľu, ale zostal bez úspešného zákroku (0/5). So spoluhráčmi budú mať šancu zakončiť ligový ročník víťazne v stretnutí proti Istres. Zaváhal aj tím Chartres, ktorý nevyužil výhodu svojej palubovky proti Saint-Raphaël Var Handball. Lukáš Urban sa pri prehre 29:31 gólovo nepresadil, Matej Mikita nefiguroval v zápise o stretnutí. Beznádejne posledný Tremblay bez Michala Kopča nestačil doma na Aix (22:29), ktorý preskočil Nimes v tabuľke a posunul sa na 4. miesto.

Súboj druhého s tretím uzavrel ligovú sezónu v Maďarsku, v ktorom favorizovaný Győr zdolal Mosonmagyaróvár 26:20. Tentoraz dostali šancu v drese hostiek všetky štyri Slovenky. Najviac času – vyše 33 minút – strávila na palubovke Anette Emma Hudáková, ktorá skórovala raz zo štyroch pokusov. Rovnakú bilanciu mala aj Simona Szarková, päťdesiatpercentnou úspešnosťou sa prezentovala Barbora Lancz, keď sa presadila dvakrát. Bez gólu zostala Mária Holešová, ktorej dva pokusy neskončili v bránke.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/pickhandball/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022