Načítavanie údajov ...

Slováci a Slovenky v zahraničí: Tomáš Urban rozhodol o zisku dvoch cenných bodov vo Ferndorfe

Hádzanári USAM Nimes Gard po dvoch zápasoch bez výhry zvíťazili v záverečnom vystúpení vo francúzskej Lidl Starligue na palubovke Istres 32:27 a v konečnom poradí obsadili „pohárovú“ 5. priečku. Slovenský brankár Teodor Paul sa pri úspešnej bodke za sezónou dostal do bránky na chvíľu, ale pokutový hod súpera nezneškodnil.
Lipsko bojujúce o pohárovú miestenku v I. bundeslige nenašlo premožiteľa v štvrtom stretnutí za sebou, ale z palubovky Ludwigshafenu, ktorý bojuje o záchranu, si odnieslo len bod za remízu 27:27. Zverenci aj slovenského asistenta trénera Miloša Puteru vyrovnali dve sekundy pred koncom. Naopak, Bergischer HC z ostatných štyroch duelov prehral tretíkrát, keď nestačil u tabuľkového suseda na domáce Lemgo (23:31). Csaba Szücs ml. (BHC) mal na konte jedno vylúčenie.
Mimoriadne dôležité body získali hráči Emsdettenu v derby klubov, v ktorých pôsobia slovenskí reprezentační krídelníci. Kým Lukáš Péchy na strane domáceho Ferndorfu chýbal, keďže ho uvoľnili a plní si povinnosti v národnom tíme na sústredení v Egeri, Tomáš Urban prispel k výhre hostí 28:27 neomylnou streľbou – 6 gólmi (vrátane dvoch pokutových hodov), pričom 45 sekúnd pred koncom strelil ten víťazný. Emsdetten sa posunul na 17. pozíciu a len bod ho delí miest znamenajúcich záchranu v II. bundeslige.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/tvemsdetten

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022