Slováci a Slovenky v zahraničí: Úspešný vstup Slaninkovho HSC Suhr Aarau do play-off, THC nestačilo proti lídrovi ani 7 gólov Jakubisovej

Prvá dva tímy najvyššej maďarskej súťaže mužov nezaváhali. Líder Telekom Veszprém vyhral na pôde tretej Tatabánye hladko 40:25. V bránke domáceho Grundfosu dostal na takmer 20 minút príležitosť aj Michal Martin Konečný, ktorý pri 17 strelách súpera predviedol štyri zákroky. V tabuľke druhý MOL-Pick Szeged zdolal Ferencváros Budapešť 31:23, keď jeden jeho gól dal krídelník Martin Straňovský, ktorý odohral 18 minút. Štvrťhodinu bol medzi troma žrďami Marián Žernovič, ktorý zneškodnil jeden z dvanástich streleckých pokusov domácich. Jeho spoluhráč Jakub Mikita odohral 20 minút, neujala sa ani jedna z jeho dvoch striel.

V I. bundeslige dosiahol Bergischer HC opäť aj s Csabom Szücsom ml. v zostave vysoké víťazstvo na palubovke predposledného Essenu (32:22). Szücs uspel jednou zo svojich dvoch striel, pridal dve asistencie, jeden blok a odpykal si aj dvojminútový trest. SC DHfK Lipsko, klub asistenta trénera Miloša Puteru, nezvládol domáci súboj tabuľkových susedov, keď podľahol MT Melsungen 29:33.

Podľa očakávania posledný Tremblay, ktorému stále chýbal Michal Kopčo, nestačil vo francúzskej Lidl Starligue na tretí Nantes, keď s ním doma prehral hladko 22:35.

Hráči HSC Suhr Aarau vstúpili do play-off vo Švajčiarsku výhrou, keď v prvom štvrťfinále zdolali TSV St. Otmar St. Gallen 24:20 a ujali sa vedenia v sérii. Martin Slaninka sa na tom podieľal troma gólmi zo šiestich streleckých pokusov.

Ani hádzanárky Thüringeru HC nepripravili Borussiu Dortmund o doterajšiu stopercentnú úspešnosť v I. bundeslige. Klub Lýdie Jakubisovej prehral u lídra 29:38, pričom skúsená slovenská krídelníčka bola so siedmimi gólmi druhou najlepšou strelkyňou svojho tímu, ktorý zaváhal po šiestich výhrach za sebou a v tabuľke je piaty.

Hádzanárky Rostova, kde ako asistent trénera pôsobí Slovák Tomáš Hlavatý, zvíťazili v prvom semifinále najvyššej ruskej súťaže na pôde Astrachanočky vysoko 35:25 a pred odvetou sú viac ako jednou nohou vo finále.