Načítavanie údajov ...

Slováci chcú natrénované predviesť v troch medzištátnych zápasoch v Šali

Vo štvrtok proti Holanďanom, počas víkendu dvakrát s Rumunmi

Po necelom týždni prípravy na tréningoch si hádzanári Slovenska v závere týždňa otestujú svoju výkonnosť v troch medzištátnych priateľských zápasoch v Šali. Do tamojšej Mestskej športovej haly zavítajú Holanďania a Rumuni, s ktorými si zahrajú Slováci dvakrát.

„Sú to pre nás vhodní súperi, konfrontácie s nimi sú výzvou. Vo štvrtok si musíme dať pozor na Holanďanov, lebo po troch dueloch na turnaji v Nórsku budú v zápasovom rytme, kým pre nás to bude po tréningovom týždni prvé stretnutie. Oni sa väčšinou prezentujú ofenzívnejšou obranou, takže budeme mať možnosť vyskúšať si hru aj proti takému štýlu defenzívy. Rumuni začínajú novú éru už bez španielskeho trénera Xaviera Pascuala (nahradil ho krajan Manuel Montoya Fernández, pozn.), ktorý sa venuje už len klubovým povinnostiam v FC Barcelona. Veríme, že nás príde povzbudiť veľa fanúšikov a po odvedenej tvrdej práci počas tréningov im ukážeme progres aj v zápasoch,“ uviedol hlavný kormidelník mužov SR Heine Ernst Jensen. Jeho asistent Radoslav Antl na margo najbližších protivníkov poznamenal: „Holanďania majú za sebou náročný turnaj v Nórsku, na ktorom svojimi výsledkami prekvapili. Z môjho pohľadu sú už výkonnostne inde ako voľakedy. Majú hráčov v kvalitných tímoch I. a II. bundesligy. Bude to vyrovnaný duel. Rumuni sú nevyspytateľní, tiež majú hráčov všade po svete. Uvidíme, s akým výberom k nám prídu.“

V domácom prostredí sa v najcennejšom drese predstaví Šaľan Andrej Petro. „Zišlo sa nás tu veľa hráčov vrátane početného zastúpenia mladých. Pôjde predovšetkým o to, aby sme sa čo najlepšie zohrali. Na to nie je nič lepšie ako prípravné zápasy. Duely s Holandskom a Rumunskom nám prídu vhod. Tréneri uvidia v akcii celý hráčsky káder. Nedá sa vopred vyhlásiť, že to budú v našom podaní tri víťazstvá, ale každý jeden zápas budeme chcieť vyhrať,“ vyjadril sa skúsený pivot, ktorého mrzí výsledkovo nevydarený jesenný vstup do kvalifikácie ME 2020, ktorý priniesol prehry SR – v Maďarsku 22:30 a doma s Ruskom 21:22. „Máme to stále v hlave, ale už sa treba pozerať dopredu. Budujeme mužstvo, skladáme nový tím a teraz sa snažíme robiť všetko pre to, aby sme odčinili tie prehry a mali šancu zabojovať o miestenku na šampionát,“ dodal Petro.

Náročné stretnutia – vo štvrtok 10. 1. od 18.00 h proti Holandsku, v sobotu 12. 1. od 20.30 h a v nedeľu 13. 1. od 14.00 h proti Rumunsku – očakáva aj hráč prešovského Tatrana Martin Straňovský: „Holanďania išli za ostatné roky výkonnostne hore, Rumuni majú španielskeho trénera. Aj keď hráme doma, určite to nebudú ľahké zápasy. Myslím si, že pre nás to bude kvalitná previerka a máme sa na čo tešiť.“

Zoznam hráčov hádzanárskej reprezentácie Slovenska na tohtotýždňovom sústredení, ktoré vyvrcholí prípravnými zápasmi v Šali proti Holandsku a Rumunsku:
brankári: Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Maď.), Michal Shejbal (Moser Medical UHK Krems/Rak.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
pivoti: Dominik Kalafut (Cesson Rennes Métropole Handball/Fr.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Boris Rešovský (Fyllingen Bergen/Nór.), Andrej Petro (HKM Šaľa)
krídla: Miroslav Volentics (bez angažmánu), Tomáš Urban (TV Grosswallstadt/Nem.), Martin Straňovský (Tatran Prešov), Juraj Briatka (HK Agro Topoľčany), Matthias Schwalbe (HSG Dutenhofen/Münchholzhausen/Nem.)
spojka: Patrik Hruščák (TSV Fortitudo Gossau/Švaj.), Matej Mikita (Chartres Métropole Handball 28/Fr.), Ľubomír Ďuriš (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Otto Kancel (Balatonfüredi KSE/Maď.), Jakub Mikita (Vecsési SE/Maď.), Marek Kováčech (1. VfL Potsdam/Nem.), Marek Korbel (HC Zubří/ČR), Lukáš Urban, Dominik Krok, Tomáš Rečičár (všetci Tatran Prešov), Jakub Prokop (ŠKP Bratislava)

Program medzištátnych zápasov hádzanárov v Mestskej športovej hale v Šali v termíne 10. – 13. januára 2019:
štvrtok 10. 1.: 18.00 h Slovensko – Holandsko
piatok 11. 1.: 19.30 h Rumunsko – Holandsko
sobota 12. 1.: 20.30 h Slovensko – Rumunsko
nedeľa 13. 1.: 14.00 h Slovensko – Rumunsko

Autor: SITA, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022