Načítavanie údajov ...

Slováci na European Open „17“ v stredu dvakrát víťazne

Slovenskí hádzanárski reprezentanti do 17 rokov zvíťazili na medzinárodnom turnaji European Open (1. – 5. júla 2019), ktorý je súčasťou najväčšieho tradičného letného mládežníckeho podujatia Partille Cup neďaleko Göteborgu, v oboch svojich stredajších vystúpeniach. Zverenci trénera Fernanda Guricha Minu, ktorého asistentmi sú Tomáš Straňovský a Peter Dudáš, zvýraznili svoju doterajšiu pozitívnu bilanciu výhrami nad Poliakmi 32:21 (14:9) a Fínmi 21:15 (10:9). Takmer tretinu gólov svojho tímu v dueli s Poľskom dosiahol Jakub Kravčák, autor 11 presných zásahov. Proti Fínsku bol najlepším strelcom SR Tomáš Smetánka, ktorý skóroval sedemkrát.

Mladí Slováci obsadili v základnej D-skupine napokon 3. miesto, keď ich o šancu skončiť na 2. postupovej priečke medzi osmičku najlepších obralo nečakané zakopnutie Maďarov s Bielorusmi (24:31). Bilancia vzájomných duelov vyznela najhoršie pre slovenských kadetov.

 

Výsledky stredajších stretnutí na turnaji European Open v hádzanej hráčov do 17 rokov:

D-skupina:

Slovensko – Poľsko 32:21 (14:9)

Najviac gólov za SR „17“: J. Kravčák 11, Surňák 4

 

Slovensko – Fínsko 21:15 (10:9)

Najviac gólov za SR „17“: Smetánka 7, M. Antl, Kravčák a Plšek po 3

 

Tréner SR Fernando Gurich:

„Zápas proti Poľsku bol našim najlepším odkedy sme spolu a naozaj ukazuje rozvoj chalanov od novembra minulého roka. Na turnaji v Maďarsku proti tomu istému súperovi dopadol zápas odlišným skóre. Kontrolovali sme hru, hrali sme dobre proti otvorenej aj stiahnutej obrane. Chápanie hry, to ako chalani nastupujú do zápasu sú veci na veľmi dobrej úrovni a to je náš cieľ. Problémom je, že neviem dokedy vydržíme hrať na tejto úrovni, keďže level kondície a sily u nás nie je dobrý. Chalani dávajú do zápasov 200 percent, za čo som im veľmi vďačný, ale potrebujeme sa zlepšiť aj kondične, aby sme zápasy v takomto rýchlom slede zvládali. Napríklad v druhom zápase proti Fínsku sme už robili viac chýb, v útoku sme vyzerali unavene. S nasadením však môžem byť naozaj spokojný. Je nešťastné, že so 4 víťazstvami to nestačilo na postup do štvrťfinále kvôli horšiemu skóre. Taký je však šport, my to musíme akceptovať a naďalej tvrdo pracovať.“

 

Konečné poradie: 1. Maďarsko 8 bodov, 2. Bielorusko 8, 3. Slovensko 8, 4. Poľsko 4, 5. Fínsko 2, 6. Belgicko 0

Štvrtkový program kadetskej reprezentácie na European Open:

04.07.2019 9:15    Slovensko – Izrael

04.07.2019 13:15   Slovensko – Nórsko

 

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022