Načítavanie údajov ...

Slováci na školení rozhodcov plážovej hádzanej v Prahe

V termíne 8.-10.2.2019 sa v Prahe konal seminár rozhodcov plážovej hádzanej, na ktorom sa zo Slovenska zúčastnili Dávid Chudoba a Adrián Gábriš (na fotke zľava) a spolu s nimi aj dalších 12 rozhodcov z Česka.

Seminár začali už v piatok, keď sa venovali teoretickej časti, ktorú viedli lektori Ivan Sabovik (SR), Jiří Opava a Lada Trojková (obaja ČR). V sobotu a v nedeľu mali rozhodcovia možnosť absolvovať praktickú časť a rozhodovať zápasy v kategóriách staršieho žiactva a mladšieho dorastu, keďže seminár bol spojený s medzinárodným turnajom Zimnej edície Prague Beach Handball Open. Spolu na turnaji odrozhodovali Adrián Gábriš a Dávid Chudoba 9 zápasov a dostali od organizátorov možnosť rozhodovať aj semifinále staršieho žiactva medzi Lovosicami a Duklou Praha a taktiež aj zápas o 3.miesto v kategórii mladších dorastencov Štáhlavy-Mělník.

“Ďakujeme za nomináciu na tento seminár a vážime si že sme sa tam dostali. Taktiež by sme sa chceli hlavne poďakovať lektorom, organizátorom, kolegom, hráčom a trénerom za výbornú organizáciu a atmosféru počas seminára a turnaja. Všetky rady a nové veci, ktoré sme sa naučili, sa budeme v našom ďalšom pôsobení v plážovej hádzanej snažiť využiť a hlavne sa zlepšovať. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme a dúfame že sa vidíme v budúcnosti na ihrisku.?” na záver dodali Adrián Gábriš a Dávid Chudoba s úsmevom.

Prečo si si vybral pískať práve plážovú hádzanú, v čom je atraktívnejšia a ako si sa k nej dostal?

Adrián- Ja som bol k plážovej hádzanej vedení hrou a dosť ma zaujímalo aké to je byť rozhodcom v zápasoch, keďže je to rýchlejšie a atraktívnejšie ako hádzaná. Tak raz som sa rozhodol že to skúsim aj pískať a dosť ma to zaujalo. A od vtedy to vlastne pískavam spolu s Dávidom.

Dávid- Tak ja pískam aj hádzanú a plážovú hádzanú beriem ako taký relax od indorovej hádzanej aj keď sa treba pri nej rovnako sústrediť na hru ako v hádzanej. Plážová hádzaná je atraktívnejšia v tom že je exotická, rýchlejšia, zábavná a hlavne je to málo kontaktný až bezkontaktný šport a dokážete tu spoznať mnoho nových ľudí či stretnúť kamarátov z hádzanej. K plážovej hádzanej som sa dostal cez Vladimíra Čandu (Rozhodca EHF), ktorý ma pred 2 rokmi zavolal na turnaj a od vtedy sa venujem plážovke. ?

 

Spoločná foto rozhodcov a lektorov.

Adrián Gábriš s ocenením pre “Najsympatickejšieho rozhodcu”,

ktorú dostal od organizátorov turnaja.

 

Autor: SZH, Foto: Prague Beach Handball

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022