Načítavanie údajov ...

Slováci počas víkendu dvakrát proti Čechom, chýbajú Prešovčania

Hádzanárska reprezentácia mužov Slovenska sa zišla vo štvrtok v Púchove pred dvojicou medzištátnych priateľských stretnutí s Českom. Pre zverencov hlavného trénera Petra Kukučku budú víkendové zápasy – v sobotu 28. decembra od 16.00 h v Považskej Bystrici a v nedeľu 29. 12. v rovnakom čase v Zubří – prípravou na januárový turnaj 1. kvalifikačnej skupiny v I. fáze európskej časti bojov o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Egypte.

„Pre mňa osobne sú duely s Českom vždy tým najväčším derby, to som prízvukoval aj chalanom. Do tejto konfrontácie pôjdeme stopercentne pripravení. Od každého budem vyžadovať, aby odovzdal na palubovke maximum, či strávi na ihrisku minútu alebo celý zápas. Napriek tomu, že je to len príprava, neberieme to na ľahkú váhu. Každý v kádri bojuje o svoje miesto, preto očakávam disciplinovaný a koncentrovaný výkon od úvodného až po posledný hvizd,“ poznamenal pre agentúru SITA Peter Kukučka, ktorému z realizačného tímu chýba zatiaľ pre klubové povinnosti v Lipsku tréner brankárov Miloš Putera.

Slováci absolvovali úvodný tréning v deň zrazu, v piatok si zatrénujú dvakrát. V pôvodnej nominácii figurovalo 17 hráčov, aktuálne majú kormidelníci k dispozícii 16-členný káder. Chýbajú v ňom Prešovčania. „Nemôžeme počítať s brankárom Igorom Čuprynom. Napokon sa totiž ukázalo, že po zmene občianstva musí ´stáť´ nie dva, ale až tri roky. Lukáš Urban má problémy s kolenom, ale verím, že sa k nám pripojí v januári. Pozvánku dostali aj Oliver Rábek a Martin Straňovský, ale záležitosti s ich pôsobením v reprezentácii nie sú ešte vyriešené a ich účasť v kvalifikácii je stále otvorená,“ vysvetlil Kukučka, ktorý doplnil družstvo o brankára Michala Martina Konečného, pivota Gabriela Pappa a krídelníka Lukáša Péchyho. Po Novom roku sa k národnému tímu pridajú aj brankár Teodor Paul (dostal voľno) a pivot Dominik Kalafut (klubové povinnosti). „Chalani sú fit a dobre naladení,“ dodal šéf realizačného tímu.

Kalendárny rok 2020 začnú slovenskí hádzanári zrazom 2. januára, o dva dni neskôr nastúpia v Stockerau proti Rakúsku a potom je v pláne dvojzápas so Saudskou Arábiou vo Wiener Neustadte. Kvalifikačný turnaj sa 10. – 12. januára 2020 uskutoční za účasti tímov SR, Litvy, Luxemburska a Faerských ostrovov na luxemburskej pôde.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na decembrové sústredenie a dva zápasy proti Česku (26. – 29. 12. 2019):
Brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
Pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (Talent M.A.T. Plzeň/ČR), Boris Rešovský (Fyllingen Bergen/Nór.), Gabriel Papp (Eger Eszterházy SZSE/Maď.)
Krídla: Juraj Briatka (HTV Hemer/Nem.), Dávid Mišových (HSV Bad Blankenburg/Nem.), Tomáš Urban (Košice Crows), Lukáš Péchy (HC Sporta Hlohovec)
Spojky: Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Jakub Prokop (HKM Šaľa), Patrik Hruščák (Košice Crows)

Autor: SITA, Foto: Pavol Uhrin

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022