Načítavanie údajov ...

Slováci pokračujú v príprave, namiesto Győru v Bratislave

Tréner Kukučka bude mať k dispozícii 18-členný káder vrátane Čuprynu či debutanta Ševčíka

Hádzanári Slovenska sa po desaťdňovej prestávke opäť zišli v Bratislave, aby pokračovali v januárovej príprave, ktorú hneď v úvode nového roka museli prerušiť pre pozitívne prípady na koronavírus v tíme. Slováci tým prišli o dvojzápas s Maďarskom, účastníkom majstrovstiev sveta v Egypte, napokon aj dva súboje s Rumunskom. Aktuálne sústredenie potrvá od 13. do 22. januára 2021 a jeho súčasťou budú aj dva prípravné zápasy s maďarským výberom do 21 rokov.

„Samozrejme, radšej by sme hrali proti Španielom či Chorvátom, našim súperom v Euro Cupe. To však už nejde, lebo všetci sú na majstrovstvách sveta v Egypte. Iného súpera už nezoženieme, preto som rád aj za Maďarsko „21“, ktoré má určite svoju kvalitu, väčšina hráčov pôsobí v tamojšej najvyššej domácej súťaži, je to vlastne mladé veszprémske družstvo. Možno aj s nimi budeme mať problémy. Vieme však, aký je stav, ale urobíme všetko pre to, aby sme to zvládli k spokojnosti. V každom prípade sa lepšie pripravíme v súboji proti cudziemu tímu ako na tréningu medzi sebou,“ uviedol kormidelník mužskej reprezentácie SR Peter Kukučka.

Slovenskí reprezentanti ešte pred opätovným zrazom podstúpili testovanie na COVID-19. „Všetci, ktorí sú tu, sú v poriadku. Inak by ani nemohli prísť,“ poznamenal Kukučka, ktorému z realizačného tímu chýba pre klubové povinnosti vo Frýdku-Mísku Daniel Valo a pre koronavírus Miloš Putera pôsobiaci v Nemecku. Začiatkom budúceho týždňa sa však pridá ďalší z asistentov Radoslav Antl.

„K dispozícii budeme mať 18-členný káder. Ešte nie sme v kompletnom zložení. Brankár Čupryna príde v stredu večer a Paťo Hruščák sa z rodinných dôvodov pripojí v sobotu. Novým medzi nami je Tomáš Ševčík, krídelník z Hlohovca. Už sme ho viackrát chceli pozvať, teraz to vyšlo a má šancu sa ukázať na pravom krídle. Anur Burnazovič bol predtým dlhšie zranený, už sa pomaly zapojil do tréningového procesu s Považskou Bystricou a chcem ho tiež vidieť, ako vyzerá na ľavej i strednej spojke. Pre pozitívne testy chýbajú Tomáš Urban, Martin Slaninka či Derviš Birdahič, Teo Paul je po operácii malíčka,“ vyjadril sa k zloženiu kádra hlavný kouč slovenských hádzanárov pripravujúcich sa na budúcoročné ME v domácom prostredí.

Pôvodne mali Kukučkovi zverenci hneď nabrať smer Győr, ale v uplynulých dňoch sa situácia zmenila a umožňuje im zotrvať na Slovensku. Trénovať budú v Bratislave v novej športovej hale Domu športu. „Sústredenie absolvujeme celé v Bratislave s výnimkou dvoch prípravných zápasov. S maďarskou dvadsaťjednotkou sa stretneme v Győri, kam zamierime vo štvrtok 21. januára a od 17.00 h nastúpime na prvé stretnutie. Po prenocovaní nás v piatok 22. januára čaká od 14.00 h odveta, ktorou uzavrieme náš zraz.“

Slovenskí reprezentanti si už zvykli, že v ostatných mesiacoch sa situácia neustále mení. Aj keď to nie je jednoduché, musia sa s tým vyrovnať. „Pozitívne testy nám rozsypali celý januárový trojblok. Ani teraz nemôžeme privítať na zraze všetkých, niektorí majú ešte karanténu. Snažili sme sa však poskladať mužstvo čo najlepšie. Verím, že teraz už bez komplikácií absolvujeme všetky naplánované tréningové jednotky i zápasy s maďarskou dvadsaťjednotkou. Je to aj pre nás veľká neznáma ísť takto trénovať tesne po korone, môže to byť u niektorých aj fyzický problém, a preto budeme dávať pozor na záťaž,“ dodal P. Kukučka.

Nominácia hádzanárov Slovenska na januárové sústredenie (13. – 22. 1. 2021) a prípravné duely proti Maďarsku „21“ (21. a 22. 1.) v maďarskom Győri:

brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (Grundfos Tatabánya/Maď.), Igor Čupryna (Tatran Prešov)

pivoti: Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.)

krídla: Lukáš Péchy (TuS Ferndorf/Nem.), Ljubomyr Ivanicja, Martin Briatka (obaja MŠK Považská Bystrica), Daniel Polák (HKM Šaľa), Tomáš Ševčík (HC Sporta Hlohovec)

spojky: Lukáš Urban (C’Chartres Métropole Handball/Fr.), Ľubomír Ďuriš (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (FTC Budapešť/Maď.), Jakub Prokop (Budakalász Kézilabda ZRT/Maď.), Otto Kancel (Orosházi FKSE-LINAMAR/Maď.), Marek Korbel (bez angažmánu), Tomáš Rečičár (Tatran Prešov), Anur Burnazovič (MŠK Považská Bystrica), Patrik Hruščák (Košice Crows)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Radovan Stoklasa

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022