Načítavanie údajov ...

Slováci sa pripravujú na vstup do kvalifikácie, v stredu už naostro proti Maďarom

Hádzanári Slovenska vstúpia tento týždeň do II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy mužov vo Švédsku, Rakúsku a Dánsku (10. – 26. 1. 2020). Slovákov čakajú hneď na úvod najsilnejší súperi v 7. kvalifikačnej skupine, najskôr v stredu 24. októbra nastúpia od 18.30 h v Érde proti domácim Maďarom a v sobotu 27. 10. privítajú v prešovskej Tatran handball aréne od 18.00 h Rusov. Štvrtým účastníkom skupiny je Taliansko.

„Tešíme sa na štart kvalifikácie. Vieme, že nám stoja v ceste nároční súperi, ale keď chceme byť na ME či MS, potrebujeme hrať proti kvalitným tímom. Teraz sa sústredíme na stredajší zápas v Érde, ale už sa nevieme dočkať aj sobotňajšieho vystúpenia v Prešove. Veríme, že bude plná hala a fanúšikovia nás poženú dopredu. Potrebujeme ich podporu. Chlapci, ktorých tu máme, sú motivovaní a pripravení plniť úlohy a podať maximálne výkony. Urobíme všetko pre to, aby sme odohrali dobré stretnutia a pokúsime sa zabodovať,“ uviedol hlavný kouč mužskej reprezentácie SR Heine Ernst Jensen, ktorý v pondelok na úvodnom tréningu nemal k dispozícii všetkých hráčov. Neskôr sa k národnému tímu pridajú Dominik Kalafut a Marek Hlinka.

V nominácii nastalo viacero zmien, vďaka ktorým sa 19-členný káder zúžil na 17 hráčov. „Lukáš Urban je dlhodobo out pre zranenie členka, D. Krok už mesiac laboruje s palcom, Dávid Michalka je zranený a pre zdravotné problémy sa ospravedlnil aj Csaba Szücs. Namiesto nich sme povolali krídelníka Juraja Briatku a spojku Mareka Hlinku. Je to dosť škrt cez rozpočet, Lukáš a Domino mohli v domácom prešovskom prostredí potiahnuť. Veríme, že sa šance chytia ďalší,“ poznamenal asistent trénera Radoslav Antl, ktorý ako hráč zažil aj víťazné zápasy proti Maďarsku, kde navyše strávil záver svojej aktívnej kariéry. „Nebolo by zlé uspieť na maďarskej pôde aj v tejto mojej novej funkcii, veľmi by sme si to všetci priali. Keď nám vyjde deň a zachytá brankár, tak je možné všetko.“

Antl si uvedomuje, že Slováci nie sú favoritmi 7. skupiny. „Po rozšírení počtu účastníkov ME je väčšia šanca kvalifikovať sa, ale, žiaľ, máme náročnú skupinu. Mohli sme dostať aj ľahších súperov. Netreba si dávať obrovské ciele, našimi konkurentmi sú totiž svetové mužstvá. Pri všetkej úcte môžeme len prekvapiť. Máme však chuť a ideme sa pobiť o postup, nechceme predať kožu lacno. Moje prianie je získať z prvých dvoch zápasov jeden – dva body. Je mi úplne jedno kde a ako.“

Slovenská hádzanárska reprezentácia sa zišla v nedeľu v Bratislave, kde sa bude pripravovať do utorkového poludnia. Po obede sa presunie do Maďarska, kde si večer aj zatrénuje. V stredu predpoludním absolvuje ľahký tréning a bezprostredne po kvalifikačnom stretnutí odcestuje do Prešova, kde bude ladiť formu na konfrontáciu s Ruskom.

Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na zápasy kvalifikácie ME 2020 proti Maďarsku a Rusku (24. a 27. 10. 2018):
brankári: Teodor Paul (USAM Nimes Gard/Fr.), Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Ma.), Michal Shejbal (bez angažmánu)
pivoti: Dominik Kalafut (Cesson Rennes Métropole Handball/Fr.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Andrej Petro (HKM Šaľa)
krídla: Miroslav Volentics (bez angažmánu), Tomáš Urban (TV Grosswallstadt/Nem.), Martin Straňovský (Tatran Prešov), Juraj Briatka (HK Agro Topoľčany)
spojky: Matej Mikita (Chartres Métropole Handball/Fr.), Patrik Hruščák (TSV Fortitudo Gossau/Švaj.), Ľubomír Ďuriš (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Otto Kancel (Balatonfüredi KSE/Maď.), Maroš Baláž (AEK Atény/Gréc.), Oliver Rábek (Tatran Prešov), Marek Hlinka (HK Agro Topoľčany)

Autor, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022