Načítavanie údajov ...

Slováci sa v Stockerau najmä nevydareným úvodom pripravili o lepší výsledok

Prvý z trojice medzištátnych prípravných stretnutí hádzanárov Slovenska, ktorí sa chystajú na turnaj I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2021 v Egypte, sa skončil víťazstvom domácich Rakúšanov 32:27 (19:13). Dá sa povedať, že o výsledku rozhodol úvod duelu, v ktorom účastník a zároveň jeden zo spoluorganizátorov januárových majstrovstiev Európy získal päťgólový náskok. Ten potom v ďalšom priebehu prvej tridsaťminútovky ešte mierne zvýšil.

 

„Úvodných desať minút nám vôbec nevyšlo. Robili sme chyby v útoku, z ktorých pramenili rýchle góly v našej sieti. Zvyšných päťdesiat minút sme hrali s Rakúšanmi už nerozhodne. Napokon sme prehrali 27:32, ale myslím si, že za tento výsledok sa nemusíme hanbiť,“ uviedol pivot Martin Slaninka, ktorý bol spolu s rovnako štvorgólovým Oliverom Rábekom najlepším strelcom tímu SR.

 

Aj jeden z najskúsenejších hráčov v kádri trénera Petra Kukučku videl príčinu prehry v nevydarenom vstupe. „Škoda prvej desaťminútovky, keď nám súper ušiel na rozdiel piatich gólov a potom si celý I. polčas udržiaval tento náskok. Po zmene strán to nebolo z našej strany zlé. Vysunuli sme obranu, skúšali sme rôzne alternatívy, všetkých hráčov a stretnutie sa pre nás napokon neskončilo až tak zle. V našej hre boli aj pozitívne momenty, ale musíme si dávať pozor najmä na technické chyby v útoku, lebo v tomto zápase sme ich spravili pomerne dosť,“ ponúkol svoj pohľad na sobotňajší zápas krídelník Martin Straňovský.

 

Slováci mali v predchádzajúcich prípravných stretnutiach s Českom problémy v ofenzíve. Tentoraz boli produktívnejší, ale opäť sa nevyhli zaváhaniam v ofenzíve. „V prvom polčase sme vpredu urobili veľmi veľa technických chýb. Dostali sme sedem – osem tzv. ľahkých gólov z kontier,“ potvrdil Kukučka a pridal aj ďalšie hodnotiace slová: „Celkovo však hodnotím duel pozitívne. Bol to lepší tréningový zápas. Vždy je lepšie si zahrať takto ako medzi sebou na tréningu. V niektorých herných činnostiach nám konfrontácia s Rakúskom nastavila zrkadlo, ale stále je to len tréning a všetko speje ku kvalifikácii. Samozrejme, je tam ešte veľa práce. Na niektorých bolo vidieť, že sme v uplynulých dňoch dosť trénovali. Opory domácich mali väčšiu minutáž ako naše a predsa sme dokázali s nimi držať krok. Myslím si, že keby oba tímy odohrali súboj v kompletnom zložení, bolo by to veľmi vyrovnané.“

Slovenských hádzanárov čakajú pred kvalifikačným turnajom ešte dve previerky proti Saudskej Arábii vo Wiener Neustadte (6. a 7. januára).

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022