Načítavanie údajov ...

Slováci trénovali vo Faenze s pätnástkou hráčov, T. Urban si uvedomuje potrebu víťazstva

V reprezentačnom kádri absentuje viacero kľúčových mužov

Slovenská hádzanárska reprezentácia mužov absolvovala v utorok posledný tréning pred stredajším kvalifikačným zápasom s Talianskom, ktorý bude súčasťou II. fázy bojov o postup na majstrovstvá Európy 2020. Dánsky tréner slovenského národného tímu Heine Ernst Jensen mal na palubovke v dejisku stretnutia vo Faenze k dispozícii všetkých 15 nominovaných hráčov, ktorí mu nehlásili vážnejšie zdravotné komplikácie.

Slováci v úvodných dvoch dueloch kvalifikácie nezískali ani bod, keď v októbri prehrali v Maďarsku 22:30 a následne podľahli doma Rusku 21:22. V Taliansku preto potrebujú zabodovať naplno napriek tomu, že im chýbajú viacerí kľúčoví hráči. K tradičným ospravedlnenkám zo zdravotných dôvodov sa tentoraz pridali aj neočakávané udalosti. Pätica hráčov Tatrana Prešov sa pod nátlakom vyvolaným rozhodnutím majiteľa klubu rozhodla nateraz vzdať reprezentačného dresu. Zo širšieho 28-členného kádra preto zostali realizačnému tímu len pätnásti hádzanári.

„Momentálne nie je na výber. Do zápasu ideme s tým, čo máme. Situáciu už nezmeníme a hľadať ďalšie problémy v tomto stave je zbytočné. Potrebujeme sa na tento zápas dobre pripraviť a vyhrať ho,“ povedal pred utorňajším podvečerným tréningom jeden z dvoch krídelníkov v súčasnej nominácii Tomáš Urban. Dvadsaťdeväťročný hráč nemeckého druholigového klubu TV Grosswalstadt si uvedomuje, že slovenský tím nečaká proti Taliansku jednoduchý duel. „Videli sme ich zápasy na videu. V predchádzajúcom kvalifikačnom súboji boli Maďarom asi päťdesiat minút vyrovnaným súperom. Myslím si, že so súčasným kádrom máme na to, aby sme tu odohrali celých šesťdesiat minút vo vysokom tempe. Určite sa preto budeme môcť spoľahnúť aj na rýchle protiútoky.“

Absencia viacerých skúsených hádzanárov v slovenskom tíme trochu upravila pôvodné papierové predpoklady, ktoré hovorili o tom, že Taliani budú outsiderom duelu. Navyše, v športovom komplexe PalaCattani vo Faenze očakávajú domáci organizátori plné hľadisko, ktoré by malo hnať vpred talianske mužstvo. „Stále si myslím, že akú takú kvalitu máme. Ak chceme pomýšľať na postup ďalej, musíme jednoznačne zvíťaziť,“ pokračoval T. Urban, ktorý si pamätá na vzájomné zápasy s Talianskom ešte v rámci kvalifikácie MS 2015. V oboch prípadoch vtedy Slováci triumfovali (34:26 v Chieti a 28:21 v Hlohovci). „Ani v tom období to nebolo jednoduché, aj keď sme mali silnejší tím. Teraz je hádzaná v Taliansku niekde inde, takže je náročné to porovnávať,“ dodal.

Tretí zápas slovenskej hádzanárskej reprezentácie v 7. kvalifikačnej skupine o postup na ME 2020 sa začne vo Faenze v stredu o 18.45 h. Duel s Talianskom budú rozhodovať švédski arbitri Rickard Canbro a Jasmin Kliko.

Autor: SITA, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022