Slováci v Stockerau prehrali v prípravnom zápase s domácimi Rakúšanmi

Hádzanári Slovenska vstúpili do nového kalendárneho roka prehrou. V sobotňajšom medzištátnom prípravnom zápase, ktorý sa hral bez prítomnosti divákov v rakúskom Stockerau, podľahli domácej reprezentácii 27:32 (13:19). Pre zverencov trénera Petra Kukučku bol duel s tímom organizátorskej krajiny blížiacich sa majstrovstiev Európy prvým z trojice pred turnajom I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2021 v Egypte. Slovákov čaká pred odchodom do dejiska kvalifikácie v Luxemburgu ešte prípravný dvojzápas s výberom Saudskej Arábie. Hrať sa bude 6. a 7. januára vo Wiener Neustadte.

Medzištátny prípravný zápas v hádzanej mužov – Stockerau (Rak.) – sobota:
Rakúsko – Slovensko 32:27 (19:13)
Zostava a góly SR: T. Paul, Konečný – D. Kalafut, Slaninka 4, Š. Macháč, J. Briatka 3/1, Mišových 2, M. Straňovský 3, T. Urban 3/1, Potisk 3, Ľ. Ďuriš 1, Kancel, Kováčech 1, Hlinka, Rábek 4, Rečičár, Prokop 3, P. Hruščák
pok. hody: 4/4 – 3/2, vylúčení: 5 – 3, ČK: Wagner (Rak.) za 3 vylúčenia, rozhodovali: L. Frieser a Haramul (obaja ČR)

Rakúšania už po necelej úvodnej desaťminútovke vyhrávali päťgólovým rozdielom (7:2). Svoje vedenie potom ešte zvýšili – 16:9 v 25. min. Výrazný náskok si udržiavali aj po zmene strán, v 40. min narástol už na 9 gólov (26:17). Zverenci Kukučku, ktorý z 20-členného kádra vynechal v sobotu Žernoviča s L. Urbanom, v záverečnej fáze znížili odstup. Z 19:28 sa dotiahli na 25:30 v 55. min a o štyri minúty neskôr na 27:31, ale na väčšie zdramatizovanie im duelu im už nezostal čas.

Hlas:
Peter Kukučka (tréner SR): „Bol to typický prípravný zápas. V prvom polčase sme urobili veľmi veľa technických chýb vpredu. Dostali sme sedem – osem tzv. ľahkých gólov z kontier. Keď sme sa dokázali v obrane sformovať a hrať šiesti proti šiestim, s tým nebol až taký problém. V druhom polčase sme sa zdvihli, skúšali sme vysunutú obranu i 0-6. Urobili sme menej technických chýb, príležitosť dostali ďalší hráči aj brankárov sme pretočili. Mladí to dobre potiahli a páčilo sa mi, že sme bojovali až do konca.“