Načítavanie údajov ...

Slovenky bez Fiľkovej-Trehubovej, ale s Olšovskou

Hádzanárky SR sa pred turnajom v Poľsku pripravujú v Stupave

Hádzanárky Slovenska sa zišli v pondelok večer v Stupave na krátkom sústredení, po ktorom odcestujú na medzinárodný turnaj do Poľska. Trénerská dvojica Ján Packa – František Urban privítala 17-členný káder. Z pôvodnej nominácie nie je k dispozícii ľavoruká Tetyana Fiľková-Trehubová z Iuventy Michalovce. „Táňa sa ospravedlnila z rodinných dôvodov. Namiesto nej dostala pozvánku Mária Olšovská zo švajčiaskeho LC Brühl Handball. Inak v družstve nenastali zmeny. Žiadna z hráčok neavizovala zdravotné problémy, všetky sú v poriadku a tešia sa na reprezentačnú akciu,“ informoval agentúru SITA asistent trénera F. Urban.

Slovenky sa budú pripravovať v Stupave do stredy, vo štvrtok odlietajú do Poľska. „Zraz máme kratší o jeden deň, keďže ešte v nedeľu vrcholil Slovenský pohár v Košiciach. Na utorok a stredu máme plánované dvojfázové tréningy. Chceli by sme trénovať a pokračovať v zdokonaľovaní herných systémov aj v Gdansku, kde odohráme tri turnajové zápasy,“ pokračoval Urban.

Zo stabilných členiek kádra chýba zranená brankárka Lucia Gubiková. Šancu dostáva mladá debutantka Izabela Kondášová, ale aj ďalšia nádejná hádzanárka Vladimíra Bajčiová. „Je to súčasť našej vízie zapojiť aj mladé hráčky. Bajčiová patrí do generácie hráčok, ktoré donedávna tvorili juniorskú reprezentáciu, Kondášová teraz prešla do tejto kategórie. Izabela pôsobí od tejto sezóny v maďarskej Kisvárde, ale aj s hlavným koučom Packom ju dlhodobo poznáme z Michaloviec. Má potenciál, preto jej dávame šancu,“ vysvetlil asistent trénera.

Reprezentantky SR sa pripravujú na júnové kvalifikačné zápasy proti Švédsku v play-off o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Japonsku. Na Baltic Handball Cupe ich postupne preveria výbery Argentíny, Poľska a Islandu. „Je dobré, že sa stretneme so súpermi ako Poľsko či Island, proti ktorým si môžeme vyskúšať aj nejaké prvky na Švédsko. Argentína je pre nás neznáma,“ dodal Urban.

Nominácia hádzanárok Slovenska na sústredenie v Stupave a medzinárodný turnaj v poľskom Gdansku:
brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.), Izabela Kondášová (KKC Kisvárda/Maď.)
pivotky: Nikoleta Trúnková, Vladimíra Kišíková (obe Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Mária Olšovská (LC Brühl Handball/Švaj.), Patrícia Wollingerová, Veronika Habánková, Vladimíra Bajčiová (všetky Iuventa Michalovce)

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022