Načítavanie údajov ...

Slovenky chcú do nedele zlepšiť čo sa dá, aby v kvalifikácii ME proti Srbkám uhrali priaznivý výsledok

Hádzanárky Slovenska musia čo najskôr hodiť za hlavu stredajšiu nevydarenú ouvertúru v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020 v Dánsku a Nórsku. Na palubovke Ruska, najväčšieho favorita 4. skupiny, totiž utrpeli v stredu od úradujúcich olympijských šampiónok vysokú prehru 15:34 (10:17).

„Vedeli sme už pred zápasom, že Rusko je veľmi kvalitný súper, ktorý patrí už roky k svetovej špičke. V našom vzájomnom zápase sa to aj potvrdilo. Pozitívne momenty, ktoré sme si chceli odniesť, sa nám podarilo získať len v prvých 15 – 20 minútach. Potom sa ukázala absolútne prevaha nášho súpera,“ poznamenal po svojej premiére na lavičke SR hlavný kouč žien Pavol Streicher, ktorý musí národný tím po štvrtkovom návrate z Rostova pripraviť na druhé kvalifikačné vystúpenie. To absolvujú jeho hráčky v nedeľu 29. septembra od 17.00 h v Hlohovci, kde budú ich súperkami Srbky.

„Pre nás je teraz dôležité vyvodiť správne závery zo zápasu s Ruskami a za krátku dobu sa zlepšiť s výhľadom na duel so Srbkami. Je to v prvom rade rýchly návrat do obrany po strate lopty v útoku, či už zlou streľbou alebo technickou chybou. V hre na postavenú obranu nebol rozdiel až taký veľký, až v druhom polčase sa prejavila fyzická prevaha ruského súpera v osobných súbojoch,“ pokračoval Streicher a pred nedeľňajšou konfrontáciou so srbským tímom, ktorý je pre jeho zverenky hlavným konkurentom v boji o druhú postupovú priečku, dodal: „Ideme ďalej. V nedeľu nás čakajú Srbky a všetci veríme, že náš výkon bude lepší. Do zápasu chceme popracovať na veciach, ktoré sa dajú zlepšiť, aby aj výsledok vyznel pre nás pozitívnejšie.“ K 15-člennému slovenskému kádru, ktorý bol v Rostove, sa v Hlohovci mala pridať druhá pivotka z michalovskej Iuventy Vladimíra Kišíková.

Srbky pricestujú na Slovensko v dobrej nálade, keď v úvodnom kvalifikačnom súboji nemali problém v Kraljeve zdolať Švajčiarky hladko 35:23 (17:11). Slovenky sa so srbskými hádzanárkami doteraz naposledy stretli v novembri 2017 v dvojici medzištátnych prípravných duelov, v Pančeve najskôr remizovali 30:30 a potom v belehradskej odvete prehrali 24:26. Dobré spomienky majú na vzájomnú konfrontáciu z decembrových ME 2014, keď v Osijeku vďaka druhopolčasovému obratu vyhrali 23:21 a toto víťazstvo ich posunulo do hlavnej fázy šampionátu.

V rovnakom čase ako sa v Hlohovci začne stretnutie Slovensko – Srbsko sa bude hrať aj druhý duel 4. kvalifikačnej skupiny ME 2020, v Gümligene Švajčiarky privítajú Srbky.

Nominácia hádzanárok Slovenska na II. fázu kvalifikácie ME 2020 proti Srbsku (29. 9. o 17.00 h v Hlohovci):
brankárky: Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotky: Nikoleta Trúnková, Vladimíra Kišíková (obe Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Mária Holešová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Réka Bíziková (Érd/Maď.), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa), Zuzana Trepáčová (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Marianna Rebičová (RK Krim Ľubľana/Slovin.), Emma Hudáková, Barbora Lancz (obe Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (KKC Kisvárda/Maď.), Vladimíra Bajčiová (Iuventa Michalovce), Monika Rajnohová (MŠK/HC DAC Dunajská Streda), Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen)

Program 2. kola 4. skupiny:
nedeľa 29. 9.:
17.00 h Slovensko – Srbsko (Hlohovec, rozhodujú: Georgi Dojčinov a Julian Gorecov z Bulharska), 17.00 h Švajčiarsko – Rusko (Gümligen)

Tabuľka:
1. Rusko 1 1 0 0 34:15 2
2. Srbsko 1 1 0 0 35:23 2
3. Švajčiarsko 1 0 0 1 23:35 0
4. Slovensko 1 0 0 1 15:34 0

Autor: SITA, Foto: https://www.facebook.com/rushandball.ru/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022