Načítavanie údajov ...

Slovenky do Švédska bez Pócsíkovej, Medveďová má zranenú ruku

Hádzanárky Slovenska začali v pondelok ďalší týždeň prípravy, ktorý vyvrcholí počas víkendu prvým zápasom proti Švédsku v rámci II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta žien 2019 v Japonsku. Zverenky trénera Jána Packu majú po štvrtkovom zraze za sebou tri tréningové dni. „Trénujeme od piatka. Je to trochu inak ako v minulosti, keď sa prvé dni len regenerovalo bez tréningu. Niektorým dievčatám sa skončila sezóna skôr, preto potrebujeme potrénovať. Dvakrát sme už boli aj v posilňovni,“ uviedol na pondelkovom brífingu Ján Packa, ktorý nominoval na dvojzápas play-off 17-členný káder. Na pondelkovom predpoludňajšom tréningu bolo 16 hráčok.

„Šalianska krídelníčka Katka Pócsíková prišla so zápalom, takže sme ju museli poslať domov. Do Švédska nepocestuje. Dohodli sme sa, že keď sa jej zdravotný stav zlepší, tak po návrate výpravy zo severu Európy sa môže pripojiť k družstvu. Brankárka Aďa Medveďová má niečo s rukou. Nemá to zlomené, ale narazené. Prihodilo sa jej to na tréningu po zásahu loptou. Musí ísť na vyšetrenie, uvidíme, ako to dopadne. Nebudeme už nikoho povolávať, na brankársky post máme Viki Oguntoye. Hoci bola chorá a prišla neskôr, vyzerá to s ňou celkom dobre. Ešte je tu aj mladá Kondášová. Ostatné dievčatá sú fit a ich zdravotný stav je celkom dobrý,“ pokračoval šéf realizačného tímu ženskej reprezentácie, ktorého novou asistentkou je bývalá zverenka Katarína Dubajová.

Slovenky si v utorok prípravu spestria neoficiálnym medzištátnym zápasom v Rakúsku. „Rakúšanky majú veľmi dobré a mladé družstvo. Som rád, že si s nimi môžeme zahrať. Bude sa bez divákov i hymien. Ony sa pripravujú na duely s Maďarkami, my na Švédky, tak sme sa ich trénerom Herbertom Müllerom dohodli, že si v zápase niečo vyskúšame. Bude sa hrať 2 x 30 min, stretnutie bude mať čisto prípravný charakter,“ poznamenal Packa, ktorý je zatiaľ spokojný s priebehom uplynulých dní: „Dievčatá tvoria celkom dobrý kolektív, trénujú poctivo a tešia sa na kvalifikačné zápasy. Zahrať si proti Švédsku je super možnosť.“

Do prvého zápasu proti Švédkam zostáva päť dní. Realizačný tím venuje pozornosť aj súperovi. „Máme o Švédkach aktuálne informácie i videá z ich zápasov. Ony sú jasné favoritky play-off. Naše hráčky však nesmú mať strach, musia hrať uvoľnene a to, čo vieme… Ak bude súper lepší a zaslúžene vyhrá, tak mu zagratulujem, ale urobíme všetko pre to, aby sa mu to nepodarilo…“

Prvý súboj je na programe v sobotu 1. júna o 17.00 h v Karlskrone a odveta vo štvrtok 6. júna o 18.00 h v Šali.

Káder hádzanárok Slovenska na sústredení pred prvým duelom II. fázy kvalifikácie MS 2019 proti Švédsku (1. 6. v Karlskrone):
brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.), Izabela Kondášová (KKC Kisvárda/Maď.)
pivotky: Nikoleta Trúnková, Vladimíra Kišíková (obe Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR)
spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Patrícia Wollingerová, Veronika Habánková, Tetyana Fiľková-Trehubová, Vladimíra Bajčiová (všetky Iuventa Michalovce)

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022