Načítavanie údajov ...

Slovenky pred kvalifikáciou ešte do Chebu, v nominácii opäť aj M. Rajnohová, R. Bíziková a Kučerová

Slovenskú hádzanársku reprezentáciu žien čaká po septembrovom „zoznamovacom“ zraze v Púchove ďalšia akcia v novembri. Najskôr bude jej súčasťou sústredenie spojené s účasťou na 45. ročníku medzinárodného turnaja O štít mesta Cheb (22. – 24. 11.), kde sa okrem Sloveniek predstavia domáce Češky, Chorvátky a Švajčiarky. Potom bude nasledovať už príprava na I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Japonsku. Zverenky trénera Jána Packu budú o postup do play-off bojovať 30. novembra – 2. decembra 2018 na turnaji v domácom prostredí v Šali, kde budú ich súperkami Kosovčanky, Izraelčanky a najmä Ukrajinky.

Nový kormidelník nominoval na spomenuté akcie 17-členný káder, z ktorého 8 hráčok pôsobí v kluboch slovensko-českej MOL ligy a 9 v zahraničí. Najpočetnejšie zastúpenie má majstrovská Iuventa Michalovce, z ktorej je vo výbere pätica hráčok. V porovnaní so septembrovým zrazom bude k dispozícii už aj spojka francúzskeho ESBF Besancon Monika Rajnohová, v nominácii opäť figuruje krídelníčka maďarského Mosonmagyaróváru Réka Bíziková a po tom, čo získala angažmán v českom SHK Veselí nad Moravou, dostala pozvánku aj ukrajinská rodáčka so slovenským občianstvom Julia Kučerová.

Nominácia hádzanárok Slovenska na medzinárodný turnaj v Chebe (22. – 24. 11.) a I. fázu kvalifikácie MS 2019 (Šaľa, 30. 11. – 2. 12. 2018):
brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Lucia Gubiková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.)
pivotky: Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Vladimíra Kišíková, Nikoleta Trúnková (obe Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Veronika Habánková (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Storhamar Haandball Elite/Nór.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Julia Kučerová (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Tetyana Fiľková-Trehubová, Patrícia Wollingerová (obe Iuventa Michalovce)

Náhradníčky:
brankárka: Zuzana Haládiková (DHK Zora Olomouc/ČR)
krídelníčky: Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Martina Popovcová (ŠŠK Prešov)
pivotky: Barbora Königová, Veronika Gajdošová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Barbora Lancz (ETO Györ/Maď.), Alica Kostelná (DHK Baník Most/ČR), Mária Olšovská (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Tatiana Gajdošíková (DHK Zora Olomouc/ČR), Natália Némethová, Nikola Rácková, Jasmína Vargová (všetky HK Slovan Duslo Šaľa), Petra Varjassiová (HC Tatran Stupava)

Autor: SITA, Foto: Barbora Talačová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022