Načítavanie údajov ...

Slovenky sa pripravujú v Šali, chýba Fiľková-Trehubová

Tréner hádzanárok SR Ján Packa musel robiť zmeny na poste pivotky, pre zranenie mu vypadli z nominácie dve hráčky

Slovenská hádzanárska reprezentácia žien začala v pondelok predpoludním v Šali prípravu na dve najbližšie akcie. Najskôr to bude účasť na 45. ročníku medzinárodného turnaja O štít mesta Cheb, kde si v termíne 22. – 24. 11. zmerajú sily Češkami, Chorvátkami a Švajčiarkami. Potom od 30. 11. do 2. 12. príde na rad turnaj I. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Japonsku, na ktorom si v domácom šalianskom prostredí zmerajú sily v boji o play-off zo súperkami z Kosova, Izraela a Ukrajiny.

Na prvom tréningu nemala trénerská dvojica Ján Packa – František Urban k dispozícii všetky hráčky. „Simona Szarková mala v nedeľu ešte povinnosti vo svojom nórskom klube a Réka Bíziková si vybavovala posledné dokumenty ohľadom občianstva. Obe by sa k nám mali pridať večer. Chýba aj Táňa Fiľková-Trehubová, ktorá sa k nám z rodinných dôvodov pripojí až počas ďalšieho týždňa. Nie je to ideálne, ale nič s tým nenarobíme. Ostatné hráčky sú tu, fit a pripravené, máme pred sebou veľa práce,“ povedal na pondelkovom brífingu hlavný kouč hádzanárok SR Ján Packa.

Pôvodnú 17-člennú nomináciu zasiahli zmeny na poste pivotky. „Vlaďka Kišíková z Iuventy má dlhodobé zdravotné problémy a približne pred dvoma týždňami sa zranila aj Kika Pastorková z Veselí. Namiesto nich sme povolali Maťu Tulipánovú z pražskej Slavie a na poste pivotky môže alternovať tiež dodatočne povolaná Jasmínka Vargová,“ poznamenal pre agentúru SITA Packov asistent František Urban.

Oproti septembrovej reprezentačnej akcii bude k dispozícii už aj spojka francúzskeho ESBF Besancon Monika Rajnohová, v nominácii opäť figuruje krídelníčka maďarského Mosonmagyaróváru Réka Bíziková a tiež ukrajinská rodáčka so slovenským občianstvom Julia Kučerová.

Obsahom tréningov bude aj zdokonaľovanie súhry. „Budeme sa venovať technickým i taktickým veciam, obranným i útočným systémom a predovšetkým streľbe. Niečo sme už začali na našom prvom sústredení v septembri v Púchove, teraz v tom chceme pokračovať a ďalší týždeň už len zlepšovať a ladiť na kvalifikáciu. Snažíme sa o agresívnu obranu s rýchlym prechodom do protiútoku,“ priblížil náplň tréningov Packa.
Jeho zverenky majú v pondelok i utorok na programe po dva tréningy, v stredu sa budú pripravovať predpoludním a potom sa vydajú na cestu do Chebu, kde vo štvrtok 22. novembra o 19.00 h nastúpia na svoj prvý zápas turnaja proti Chorvátkam.

Nominácia hádzanárok Slovenska na medzinárodný turnaj v Chebe (22. – 24. 11.) a I. fázu kvalifikácie MS 2019 (Šaľa, 30. 11. – 2. 12. 2018):
brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Lucia Gubiková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.)
pivotky: Martina Tulipánová (DHC Slavia Praha/ČR), Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce), Jasmína Vargová (HK Slovan Duslo Šaľa)
krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Veronika Habánková (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Storhamar Haandball Elite/Nór.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Julia Kučerová (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Tetyana Fiľková-Trehubová, Patrícia Wollingerová (obe Iuventa Michalovce)

Autor: SITA, Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022