Načítavanie údajov ...

Slovenky už začali prípravu na dvojzápas play-off so Švédskom

Po štvrtkovom večernom zraze v Galante začala slovenská hádzanárska reprezentácia poslednú fázu prípravy na rozhodujúce stretnutia v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta žien 2019 v Japonsku. Cesta na šampionát vedie cez Švédsko, ktoré bude súperom Sloveniek v júnovom dvojzápase play-off. Prvý súboj je na programe v sobotu 1. júna o 17.00 h v Karlskrone a odveta vo štvrtok 6. júna o 18.00 h v Šali.

Hlavný tréner žien SR Ján Packa nominoval 17-členný káder. Na úvodnom piatkovom tréningu však ešte nemal k dispozícii všetky hráčky. „Majka Holešová a Monika Rajnohová sa k nám pridajú popoludní po slávnostnom vyhlásení výsledkov ankety Slovenského zväzu hádzanej v Bratislave. Na slávnosti sa zúčastnia aj ďalšie nominované hráčky z kádra,“ informovala agentúru SITA nová Packova asistentka Katarína Dubajová. Najlepšia kanonierka v histórii slovenského národného tímu nahradila v tejto funkcii Františka Urbana. „Nikto z dievčat neavizoval vážnejšie zdravotné problémy či chorobu. Réka Bíziková mala v uplynulých dňoch natiahnutý sval, takže na dnešnom tréningu skúsi, ako je na tom,“ poznamenala Dubajová, pre ktorú je to prvý zraz v novej úlohe. Predtým ich zažila nespočetné množstvo ako hráčka.

Slovenky budú až do piatkového odchodu na sever Európy trénovať v Šali. Len na budúci utorok 28. mája si odskočia do neďalekého Rakúska, kde odohrajú prípravný zápas s domácou reprezentáciou. „Pôjde však o neoficiálny duel za zatvorenými dverami,“ dodala Packova asistentka.

Nominácia hádzanárok Slovenska na sústredenie a dvojzápas II. fázy kvalifikácie MS 2019 proti Švédsku:
brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.), Izabela Kondášová (KKC Kisvárda/Maď.)
pivotky: Nikoleta Trúnková, Vladimíra Kišíková (obe Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Patrícia Wollingerová, Veronika Habánková, Tetyana Fiľková-Trehubová, Vladimíra Bajčiová (všetky Iuventa Michalovce)

Autor: SITA, Foto: M. Slávik

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022