Načítavanie údajov ...

Slovenky v novembri na sústredenie do Maďarska

Slovenská hádzanárska reprezentácia žien má za sebou výsledkovo neúspešný vstup do II. fázy kvalifikácie o postup na ME žien 2020 v Dánsku a Nórsku, keď v Rostove podľahla Rusku 15:34 a potom v Hlohovci nešťastne aj Srbsku 26:27. Na jarné pokračovanie kvalifikačných bojov sa zverenky trénera Pavla Streichera budú pripravovať aj počas novembrového asociačného termínu. V nominácii na týždňové sústredenie figuruje 18 hráčok (3 brankárky, 2 pivotky, 4 krídla a 9 spojok), z toho je tucet legionárok a šesť hráčok z najvyššej domácej súťaže. Streicher pozval osvedčený káder, do ktorého sa vracia po zranení skúsená brankárka Adriana Medveďová zo španielskeho Tenerife.

Slovenky sa zídu vo štvrtok 21. novembra predpoludním v Bratislave a následne sa vydajú do Maďarska. Pripravovať sa budú v Národnej hádzanárskej akadémii v Balatonboglári. Okrem dvojfázových tréningov odohrajú aj prípravné zápasy – v nedeľu 24. 11. si zmerajú sily s druholigovým družstvom akadémie, v utorok 26. 11. si zahrajú proti Fínkam a v stredu 27. 11. predpoludním s prvoligovým Érdom.

Nominácia hádzanárok Slovenska na novembrové sústredenie (21. – 27. 11. 2019):
brankárky: Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.), Adriana Medveďová (CB Salud Tenerife/Šp.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
pivotky: Nikoleta Trúnková, Vladimíra Kišíková (obe Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Mária Holešová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Réka Bíziková (Érd/Maď.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Erika Rajnohová (HSG Bad Wildungen Vipers/Nem.), Marianna Rebičová (RK Krim Ľubľana/Slovin.), Emma Hudáková, Barbora Lancz (obe Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (KKC Kisvárda/Maď.), Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen/Švaj.), Vladimíra Bajčiová (Iuventa Michalovce), Monika Rajnohová (MŠK/HC DAC Dunajská Streda)

Náhradníčky:
brankárka: Izabela Kondášová (Kisvárdai KC/Maď.)
hráčky: Natália Némethová, Zuzana Trepáčová (obe HK Slovan Dusla Šaľa)

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022