Načítavanie údajov ...

Slovenky v závere júna na Štrbskom Plese, v nominácii aj B. Königová

Najlepšia kanonierka v priebehu uplynulého ročníka MOL ligy Boglárka Bíziková ešte rehabilituje po operácii ruky, preto dostane v reprezentácii šancu v novej sezóne

Hádzanársky Slovenska zostali vinou koronavírusu v tomto roku bez zápasov kvalifikácie ME 2020, ale v závere sezóny 2019/2020 by predsa len mali stihnúť ešte jeden zraz. Sústredenie národného tímu žien SR vo Vysokých Tatrách je naplánované v termíne 21. – 28. júna.

„Myslím si a verím, že nám to vyjde a zraz sa uskutoční podľa plánu. Už aj v okolitých krajinách pokračuje uvoľňovanie opatrení, napríklad aj tu v Nemecku je od 2. júna povolené pri dodržiavaní hygienických opatrení trénovať v hale. Do konca júna je ešte dosť času a ak sa dovtedy nič zlé nestane, malo by to byť v pohode,“ uviedol hlavný kouč slovenskej reprezentácie Pavol Streicher, ktorý priblížil náplň avizovaného výcvikového tábora: „Budeme v Hoteli FIS od nedele 21. do nedele 28. júna. Zámer je dostať dievčatá na čerstvý vzduch, kombinovanou formou striedať kondičné s herným tréningmi. Uvidíme, akým spôsobom bude povolené sa pohybovať v hale. Ak by to bolo s obmedzeným počtom hráčok, pripravíme sa aj na takúto alternatívu. V pláne máme tiež túry, napríklad na Solisko. Myslím si, že v horskom prostredí budeme mať dobré podmienky na predprípravu, po ktorej čakajú hráčky krátke dovolenky a vzápätí v polovici júla už začnú klubovú prípravu na novú sezónu.“

Realizačný tím sa s reprezentantkami stretne po dlhom čase, keďže koronavírus zmaril aj marcovú akciu. „Chceme uzavrieť predchádzajúcu kvalifikáciu, v ktorej sme stihli odohrať len dva zápasy – s Ruskami a Srbkami. Urobiť akúsi hrubú čiaru a vyhodnotiť, čo v nej bolo negatívne a čo pozitívne. Na to dobré chceme nadviazať a do ďalšej kvalifikácie o postup na MS 2021 ísť s novou motiváciou. Veríme, že dovtedy budeme poznať systém kvalifikácie i jej vyžrebovanie. Ešte ani minulý týždeň nám na EHF nevedeli povedať detaily, keďže ani oni nemali informácie od IHF,“ poznamenal Streicher, ktorý nominoval 18-členný káder. Chýbať budú jeho niektoré stabilné členky. „Viktória Ogyuntoye sa 17. júna podrobí menšiemu chirurgickému zákroku a dva týždne nemôže trénovať, preto sme namiesto nej povolali mladú talentovanú Viktóriu Voržáčkovú. Réka Bíziková sa ospravedlnila z osobných dôvodov, Vladimíra Bajčiová má zase štátnice na vysokej škole a Mariannu Rebičovú čaká v priebehu tohto týždňa operácia, ktorá má odstrániť jej problémy s pätami.

Na Štrbskom Plese bude slovenské družstvo bez tria hráčok, ktoré si budú v nadchádzajúcom ročníku obliekať dunajskostredský dres. Okrem Oguntoye a R. Bízikovej sa na sústredení nezúčastní ani najlepšia slovenská hráčka MOL ligy za rok 2019 Boglárka Bíziková. „Som s ňou dohodnutý a od novej sezóny s ňou počítam. Teraz jej účasť nie je možná, keďže má za sebou operáciu ruky a musí rehabilitovať. Je to však jedna z nových hráčok, ktorá si svojimi výkonmi v MOL lige, v ktorej bola najlepšou strelkyňou, plne zaslúžila pozvánku do národného tímu. Nová je aj Barbora Königová zo Šale, ktorá bola tiež v mojej pozornosti. Podávala veľmi dobré výkony, a tak som s ňou nadviazal kontakt. Som rád, že sme sa dohodli a má chuť reprezentovať,“ ozrejmil kormidelník Sloveniek.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredenie na Štrbskom Plese (21. – 28. 6. 2020):
brankárky: Adriana Medveďová (ŠŠK Prešov), Viktória Voržáčková (HC Tatran Stupava)
pivotky: Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce), Barbora Königová (HK Slovan Duslo Šaľa)
krídelníčky: Mária Holešová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Martina Popovcová (ŠŠK Prešov), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Erika Rajnohová (HSG Bad Wildungen Vipers/Nem.), Simona Szarková, Emma Hudáková, Barbora Lancz (všetky Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (KKC Kisvárda KC/Maď.), Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen/Švaj.), Natália Némethová (HK Slovan Duslo Šaľa), Monika Rajnohová (MŠK/HC DAC Dunajská Streda)

Náhradníčky:
hráčky: Adriána Holejová (Iuventa Michalovce), Monika Pénzesová (MŠK/HC DAC Dunajská Streda), Valéria Dulinová (HK AS Trenčín)

Vyhlásenie najlepších hádzanárok cez Handballtalk aj v podcaste SZH

Spotify, Apple, Google

Autor: slovakhandball.sk

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022