Načítavanie údajov ...

Slovenky vo štvrtok spoznajú súperky v boji o ME 2020

V Kodani žreb II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy žien 2020 v Dánsku a Nórsku

Hádzanárky Slovenska majú najbližšie pred sebou dvojzápas play-off proti Švédkam v boji o účasť na tohtoročných majstrovstvách sveta v Japonsku, ale vo štvrtok sa ich pozornosť sústredí na európsky šampionát 2020. V Kodani totiž vyžrebujú II. fázu kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy žien v Dánsku a Nórsku (4. – 20. 12. 2020).

V osudí bude 28 tímov, ktoré žreb v kodanskom Scandic Copenhagen Hotel rozdelí do siedmich štvorčlenných skupín, z každej postúpia prvé dve družstvá na ME. Dánsko a Nórsko majú ako organizátori účasť zabezpečenú automaticky. Kvalifikácia sa bude hrať od septembra 2019 do mája 2020, vyvrcholí 31. 5. 2019. Asistovať pri žrebovaní budú aj hádzanárske reprezentantky štyroch krajín – z organizátorských to budú Nórka Sanna Solbergová a Dánka Trine Östergaardová, z Holandska Debbie Bontová a zo Švédska Lin Blohmová.

Európska hádzanárska federácia (EHF) už dávnejšie zverejnila podrobnosti kvalifikačného procesu a rozdelenie do košov pred žrebom II. fázy. V I. fáze sa predstaví len kvarteto Izrael, Fínsko, Grécko a Luxembursko, právo zorganizovať kvalifikačný turnaj (31. 5. – 2. 6. 2019) získal vďaka žrebu ako prvý Izrael. Slovenky nemusia hrať prvú fázu a o účasť na kontinentálnom šampionáte zabojujú od druhej fázy. Pred jej žrebom figurujú v spoločnosti Rakúšaniek, Bielorusiek, Turkýň, Macedónčaniek, Ukrajiniek a Talianok v III. koši. Tieto tímy sa nestretnú v jednej skupine.

Ak si chcú zverenky trénera Jána Packu zahrať na ME 2020, budú musieť preskočiť nejaké družstvo nasadené do prvých dvoch košov. V elitnom figurujú úradujúci kontinentálny šampión Francúzsko, Holandsko, Rusko, Švédsko, Rumunsko, Čierna Hora, Nemecko a v II. koši sa nachádzajú Srbsko, Česko, Maďarsko, Španielsko, Slovinsko, Poľsko a Chorvátsko. Papierovo najslabší IV. kôš tvoria Švajčiarsko, Island, Portugalsko, Litva, Faerské ostrovy, Kosovo a víťaz skupiny I. fázy kvalifikácie.

Zloženie skupiny v I. fáze kvalifikácie hádzanárok o postup na ME 2020 v Dánsku a Nórsku (turnaj sa bude hrať 31. 5. – 2. 6. 2019, do II. fázy postúpi len víťaz):
Izrael, Fínsko, Grécko, Luxembursko.

Nasadenie tímov pred žrebom II. fázy kvalifikácie ME 2020:
I. kôš: Francúzsko, Holandsko, Rusko, Švédsko, Rumunsko, Čierna Hora, Nemecko
II. kôš: Srbsko, Česko, Maďarsko, Španielsko, Slovinsko, Poľsko, Chorvátsko
III. kôš: Rakúsko, Bielorusko, Slovensko, Turecko, Macedónsko, Ukrajina, Taliansko
IV. kôš: Švajčiarsko, Island, Portugalsko, Litva, Faerské ostrovy, Kosovo, víťaz skupiny I. fázy kvalifikácie

Hracie termíny II. fázy kvalifikácie hádzanárok o postup na ME 2020 v Dánsku a Nórsku:
1. kolo: 25./26. september 2019
2. kolo: 28./29. 9.
3. kolo: 25./26. 3. 2020
4. kolo: 27./28. 3.
5. kolo: 27./28. 5.
6. kolo: 31. máj (jednotný začiatok o 16.00 h)

Autor: SITA, Foto: M. Slávik

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022