Načítavanie údajov ...

Slovenky začali prípravu na kvalifikáciu MS, v Púchove ich preveria Češky

Hádzanárky Slovenska sa v nedeľu zišli v Púchove na sústredení, ktorým začali prípravu na I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2019. Tú odohrajú 30. novembra – 2. decembra 2018 na turnaji v Šali, kde budú ich súperkami Kosovčanky, Izraelčanky a najmä Ukrajinky.

Reprezentačná akcia na Považí je prvou od nástupu Jána Packu na post hlavného trénera. Ani on sa však nevyhol problémom svojich predchodcov so zložením tímu, keďže musel urobiť z rôznych príčin viacero zásahov do pôvodnej nominácie.

Najskôr ukončila reprezentačnú kariéru najlepšia hádzanárka SR za roky 2014 – 2017 Martina Školková, pivotka Barbora Königová sa ospravedlnila z pracovných dôvodov. Na ich miesta donominoval Packa spojku Karin Bujnochovú a pivotku Nikoletu Trúnkovú. Z 18-členného kádra nedorazili na zraz pre zranenie dve legionárky – Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.) a Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.). Už v priebehu sústredenia odcestovala z rovnakého dôvodu domov pivotka Vladimíra Kišíková (Iuventa Michalovce). Družstvo doplnili dve mladé krídelníčky Terézia Takáčová (HK Slovan Duslo Šaľa) a Martina Popovcová (ŠŠK Prešov).

Aktuálne má realizačný tím k dispozícii 17 hráčok. Tie sa pripravujú od pondelka dvojfázovo. „Chceme hrať rýchlu a modernú hádzanú. Výhodou je, že v kádri je viacero hráčok, ktoré som dlhšiu dobu trénoval v Iuvente Michalovce. Ony majú zvládnutý tento herný systém. Dôležité bude, aby sa ho aj ostatné naučili,“ uviedol pre športové spravodajstvo RTVS kouč Ján Packa.

Vyvrcholením sústredenia budú dva medzištátne zápasy so susedným Českom. Prvé stretnutie je na programe v púchovskej sTC Aréne v piatok 28. septembra od 18.00 h, odveta – už za „zatvorenými dverami“ – na druhý deň v sobotu 29. 9. od 11.00 h tiež v Púchove.

Nominácia hádzanárok Slovenska na sústredení a prípravné zápasy s Českom v Púchove (23. – 29. 9. 2018):
brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Lucia Gubiková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.)
pivotky: Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce)
krídelníčky: Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková, Terézia Takáčová (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Martina Popovcová (ŠŠK Prešov)
spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Storhamar Haandball Elite/Nór.), Mariana Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Veronika Habánková, Tetyana Fiľková-Trehubová, Patrícia Wollingerová (všetky Iuventa Michalovce), Jasmína Vargová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Reportáž zo zrazu v GBS na RTVS v čase od 12:17

Autor: SITA, Foto: RTVS

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022