Načítavanie údajov ...

Slovenská légia v Mosonmagyaróvári sa po sezóne rozpadne, po Szarkovej na odchode aj Holešová a Hudáková

Ďalšie dve Slovenky na odchode z Mosonmagyaróváru

Slovenská légia v maďarskom prvoligovom klube Motherson Mosonmagyaróvári KC bude od nadchádzajúcej sezóny minulosťou. Tri zo štyroch slovenských reprezentantiek v kádri hádzanárok Mosonmagyaróváru budú pokračovať v kariére už inde. Kanonierka Simona Szarková ohlásila pred nejakým časom prestup do konkurenčného Siófok KC. Dresy zmenia aj krídelníčka Mária Holešová, ktorá v ostatnom čase už nedostávala ani symbolickú príležitosť v zápasoch, a tiež spojka Anette Emma Hudáková.

Rozhodne iné predstavy o svojom účinkovaní v družstve z najvyššej maďarskej súťaže mala Mária Holešová, ktorá sa v Mosonmagyaróvári dostala do nezávideniahodnej situácie. Navyše, ju to stálo v ostatnom čase aj miesto v národnom tíme SR.

„Pôsobenie v Mosonmagyaróvári som si predstavovala úplne inak, keďže som v roku 2019 prišla s veľkými plánmi z tímu chorvátskeho majstra Podravka Koprivnica, kde som hrala aj Ligu majstrov. Možno som mala smolu, že som prišla zranená a zároveň skutočnosť, že nerozumiem po maďarsky, určite ovplyvnila moju situáciu. Chápem, že ani pre klub to v tejto dobe poznačenej pandémiou nie je ľahké, čo mi tiež sťažilo pozíciu. Stále si však myslím, že niektoré rozhodnutia v súvislosti so mnou boli protichodné a nerozumiem, prečo ma neuvoľnili vlani v januári, keď na to bola príležitosť. Je mi veľmi ľúto, že som nemohla a nemôžem v Mosonmagyaróvári ukázať, že som dobrá hádzanárka. Som smutná, že keď sa teraz darí tímu, nemôžem pomôcť na palubovke a tešiť sa so spoluhráčkami z úspechov. S prácou som nikdy nemala problém, pretože rada trénujem. Aj teraz robím maximum v tejto situácii, na tréningoch idem naplno. Najväčším pozitívom pre mňa bolo, že som spoznala úžasných fanúšikov MKC, ktorým v týchto ťažkých časoch želám len to najlepšie. Pokiaľ ide o moju budúcnosť, ešte o nej s určitosťou nemôžem povedať, pretože môj manažér rokuje s niekoľkými klubmi, ale po doterajších skúsenostiach si chcem veľmi dobre premyslieť, kde budem pokračovať vo svojej kariére,“ vyjadrila sa na klubovej stránke Mária Holešová, najlepšia hádzanárka SR za rok 2018.

Medzi odchádzajúcimi je aj bratislavská rodáčka Anette Emma Hudák, s ktorou sa vedeniu napriek sérii rokovaní nepodarilo dohodnúť na pokračovaní spolupráce. Predstavy oboch strán sa nepriblížili k zhode v základnej odbornej otázke. Informoval klub na svojej webstránke.

„V lete sa mi končí platnosť zmluvy. Napokon som sa rozhodla po troch rokoch z Mosonmagyaróváru odísť. Nikdy som nemusela urobiť také ťažké rozhodnutie, pretože MKC mi veľmi prirástol k srdcu. Mohla som tu stráviť niekoľko pekných rokov, hrať pred fantastickými fanúšikmi a som hrdá na to, že sme tiež vždy dosiahli naše ciele. S vedením sme si niekoľkokrát sadli za rokovací stôl a dokonca som dostala čas na rozmyslenie. Nedokázali sme sa však dohodnúť na najdôležitejšej otázke z môjho pohľadu. V klube by so mnou v budúcnosti počítali najmä v obrane a ja by som rada hrala aj v útoku. Samozrejme, akceptujem, že rozhodnutie a zodpovednosť je na trénerovi a tiež viem, že v tíme MKC teraz pôsobia skúsené a kvalitné hráčky reprezentačnej úrovne. V 23 rokoch však chcem ešte viac. Chcem dokázať, že aj v útoku môžem podávať dobré výkony. V zostávajúcich zápasoch urobím maximum pre úspech MKC,“ citoval web Mosonmagyaróváru Anette Emmu Hudáková.

Pre úplnosť dodáme, že štvrtou zo Sloveniek v Mosonmagyaróvári je ľavoruká spojka Barbora Lancz.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://mkcse.hu/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022