Načítavanie údajov ...

Slovenské kadetky na záver s prehrou, obsadili 12. miesto

Slovensko – Rumunsko 24:27 (11:14)

Slovenské hádzanárske reprezentantky v kategórii kadetiek zakončili svoje účinkovanie sa na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov v slovinskom Celje prehrou. Zverenky trénerskej dvojice Rastislav Jedinák – Iveta Mičiníková sa so šampionátom rozlúčili v sobotu, keď v stretnutí o 11. miesto prehrali s Rumunkami 24:27 (11:14) a v konečnom poradí obsadili 12. priečku. Rumunským rovesníčkam sa podarilo odplatiť Slovenkám prehru 30:31 zo základnej skupiny v úvode ME.

Už po štvrťhodine hry boli Rumunky v trojgólovom vedení (7:4). To potom mierne zvýšili (13:9), ale tesne pred prestávkou z tohto náskoku súperky ukrojili. Aj po zmene strán museli hádzanárky SR doťahovať mierny rozdiel v skóre. Do záverečnej desaťminútovky išli za stavu 20:23, ale potom sa im podarilo vyrovnať na 24:24. Záver však lepšie zvládli súperky, ktoré troma gólmi rozhodli o osude duelu. Najlepšou strelkyňou slovenského tímu bola opäť Barbora Lancz s 8 presnými zásahmi.

Slovenské hráčky dosiahli na šampionáte v Slovinsku bilanciu 2 víťazstvá – 5 prehier, nevybojovali si účasť na budúcoročných majstrovstvách sveta, k čomu potrebovali prienik do prvej desiatky tímov.

Výsledok – o 11. miesto – sobota:

Slovensko – Rumunsko 24:27 (11:14)

Zostava a góly SR: Vorzáčková, Chudovská – P. Pálová 1, Dulinová, Timková, Pint 4, Pápayová, N. K. Sedláčková 1, Barb. Lancz 8, D. M. Vargová 4, Dvorščáková, Rudincová, Zlatinská, Ščípová 6, Leštinová, Petríková

pok. hody: 6/3 – 6/2, vylúčené: 1 – 3, rozhodovali: Kulovič a Škaljič (obaja Bosna a Herceg.), 100 divákov

Rastislav Jedinák (tréner kadetiek SR): „Dá sa povedať, že opäť sme sa neodmenili za výkon, ktorý sme podali. Samozrejme, boli v našej hre aj chyby, teda úseky, keď nám niektoré veci nefungovali. Na druhej strane sme sa dostali do zápasu, ale nedotiahli sme ho do víťazného konca. Napriek tomu by som chcel pochváliť všetky dievčatá, ktoré vydali zo seba všetko aj v poslednom dueli. Zabojovali o čo najlepší výsledok, hrali na víťazstvo. Myslím si, že všetky odviedli dobrú prácu nielen v tomto stretnutí, ale aj počas celého šampionátu.“

Autor: SITA, Foto: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022