Načítavanie údajov ...

SLOVENSKÉ KLUBY V EP ŽIEN PROTI TÍMOM Z BOSNY A HERCEGOVINY

Svojich súperov v úvode účinkovania na kontinentálnej pohárovej scéne pozná od utorkového poludnia aj dvojica ženských hádzanárskych klubov zo Slovenska. Utorkový žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) určil dvojice 2. kola (v 1. kole nie sú žiadne zápasy, pozn.) Európskeho pohára žien 2021/2022. Slovenským zástupcom prisúdil súperov tímy z Bosny a Hercegoviny.

MŠK Iuventa Michalovce, ktorý si pred možnosťou štartu v hierarchii vyššej Európskej lige zvolil tretiu najvýznamnejšiu súťaž, sa stretne s RK Hadžiči-Interlogistic. „Našou ambíciou je ísť do ďalšieho kola. Balkánske tímy sú vždy nepríjemné, ale myslím si, že je to súper na dosiahnutie postupu. Pri našich želaniach bolo prioritou, aby sme to zvládli najmä logisticky. Keby sa hralo klasicky doma – vonku, tak to nie je až tak náročné na cestovanie. Dá sa to v pohode zvládnuť aj autobusom,“ uviedol pre slovakhandball.sk športový riaditeľ a tréner úradujúceho slovenského majstra Ján Beňadik.
Iuventa, ktorá figurovala medzi 25 nasadenými klubmi, by mala hrať prvý zápas u súpera. „Určite sa budeme snažiť o dohodu, aby sa hralo dvakrát u nás. Vlani sme sa o to tiež usilovali s Parížom, napokon sme aj pre pandemickú situáciu hrali dvakrát vo Francúzsku. V predchádzajúcich ročníkoch sa nám však darilo so súpermi dohodnúť na dueloch v našej hale,“ dodal Beňadik.

Debut na európskej pohárovej scéne čaká HC DAC Dunajská Streda. Vicemajster SR ho ako nenasadený tím v 2. kole zažije proti ŽRK Borac Banja Luka. Najskôr by sa malo hrať na Žitnom ostrove. „S napätím sme očakávali a sledovali žrebovanie. Z viacerých dôvodov nám búšilo srdce. Chceli sme totiž dostať prijateľného súpera z hľadiska cestovania, aby sme nemuseli ísť na Island či do Azerbajdžanu. Zároveň sa chceme oťukať v pohárovej Európe. Čaká nás sedemnásobný majster svojej krajiny, čo budí rešpekt. Pôjdeme do súbojov proti Boracu s pokorou, pripravíme sa zodpovedne, aby sme robili dobré meno nášmu klubu. Hoci je to naša prvá skúsenosť na tejto úrovni, túžime prejsť ďalej a minimálne ešte raz zažiť žreb,“ poznamenal pre web SZH prezident HC DAC Zoltán Horváth.

Stretnutia 2. kola EP žien sú naplánované na víkendy 16./17. a 23./24. októbra 2021.

Európsky pohár žien 2021/2022 – 2. kolo (prvé zápasy 16./17. 10. – odvety 23./24. 10. 2021):
HC DAC Dunajská Streda (SR) – ŽRK Borac Banja Luka (Bosna a Hercegovina)
RK Hadžiči-Interlogistic (Bosna a Hercegovina) – MŠK Iuventa Michalovce (SR)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.eurohandball.com

 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022