Načítavanie údajov ...

Slovenské kluby v EP žien začnú v 2. kole, Iuventa nasadená

Medzi 57 účastníkmi Európskeho pohára v hádzanej žien 2021/2022 (vlani štartovalo o 16 menej) figurujú aj dva slovenské kluby. MŠK Iuventa Michalovce a HC DAC Dunajská Streda spolu s ďalšími 48 družstvami začnú svoje účinkovanie v 2. kole, ktoré je plánované na 16./17. a 23./24. októbra 2021. V 1. kole nie sú žiadne zápasy, takže celá súťaž sa začne spomenutým 2. kolom.
Európska hádzanárska federácia (EHF) v pondelok zverejnila detaily súvisiace s nadchádzajúcom ročníkom, v ktorom sa sedem klubov zapojí až od novembrového 3. kola EP. Je medzi nimi aj španielsky obhajca prvenstva Costa del Sol Málaga (predtým známy ako Rincón Fertilidad Málaga). Finále je na programe 7./8. (prvý zápas) a 14./15. mája 2022 (odveta).
Dvojica najlepších slovenských klubov uplynulej sezóny spozná svojich súperov v utorok 20. júla po 11.00 h, keď sa budú v sídle EHF vo Viedni žrebovať európske súťaže. Iuventa, ktoré si pred možnosťou štartu v hierarchii vyššej Európskej lige zvolila tretiu najvýznamnejšiu súťaž, figuruje medzi 25 nasadenými tímami spolu napríklad aj s DHC Slavia Praha či TJ Sokol Písek. Naopak, na európskej scéne debutujúci HC DAC sa nachádza medzi rovnakým počtom nenasadených družstiev. Rovnako je na tom aj ďalší účastník MOL ligy – HK Hodonín.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hcdacofficial/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022