Načítavanie údajov ...

Slovenskí brankári pri výhrach svojich tímov v Maďarsku, 4 góly Macháča proti Szegedu

Tomáš Urban (Emsdetten) mal v Eisenachu na dosah vyrovnanie

V strede týždňa sa hralo viacero ligových zápasov, do ktorých zasiahli aj slovenskí hádzanári. Nechýbali ani súboje medzi ich klubmi. V najvyššej maďarskej súťaži boli na programe dve slovenské derby. MOL-Pick Szeged podľa očakávania jednoznačne zdolal SBS-Eger 47:27, krídelník domácich Martin Straňovský skóroval raz a pivot hostí Šimon Macháč sa presadil štyrikrát. HE-DO B.BRAUN Gyöngyös aj bez tvorcu hry Ľubomíra Ďuriša vyhral nad Ceglédi KKSE 30:24, k čomu 7 zákrokmi z 21 striel prispel brankár Michal Tóth ml. Dva góly zdolaných dosiahol Martin Mazák. Víťazstvo si na konto pripísal aj Ferencváros, keď na svojej palubovke zdolal Csurgói KK 28:26. Marián Žernovič nepustil za svoj chrbát 7 z 26 striel hostí, Jakub Mikita si odpykal jeden dvojminútový trest.

V II. bundeslige sa dráma do záverečného hvizdu odohrala v stretnutí ThSV Eisenach – TV Emsdetten (24:23). Súboj Martina Potiska na domácej a Tomáša Urbana na strane hostí sa skončil z hľadiska gólov nerozhodne 2:2. Urban bol však smutnejší, keďže jeho dve strely v závere duelu neskončili v bránke Eisenachu. Tú poslednú mu brankár Thomas Eichberger zneškodnil sekundu pred koncom. TuS Ferndorf naplno zabral proti favorizovanému družstvu z popredia tabuľky Hamm-Westfalen (27:21), pričom jedným gólom k tomu prispel Lukáš Péchy.

Hádzanárky OGC Nice Côte d’Azur Handball aj s prispením Martiny Školkovej (1 gól) zdolali v dôležitom dueli I. francúzskej ligy Besancon (31:25), na ktorý sa bodovo dotiahli a zároveň prerušili šnúru štyroch prehier.

V najvyššej nemeckej súťaži žien nenastúpila v konfrontácii tabuľkových susedov Lýdia Jakubisová, ktorej Thüringer HC prehral v Metzingene 32:34.

Hráči Dukly Praha aj s Branislavom Cigáňom neuspeli v českej extralige na pôde lídra HC Baník Karviná (26:29).

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/ftckezilabda

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022