Slovenskí juniori potrápili Španielov, v odvete im už došli sily

Slovenská hádzanárska reprezentácia juniorov sa počas víkendu predstavila v Španielsku v dvoch medzištátnych prípravných stretnutiach. V meste Ciudad Real v sobotu potrápila domácich Španielom, s ktorými prehrala 20:25 (11:14). Strelecky sa darilo Kristiánovi Hallovi, autorovi 8 gólov. „Chlapci podali v sobotu veľmi dobrý a bojovný výkon, na moje prekvapenie boli celých 60 minút plne koncentrovaní, hrali s nasadením, disciplinovane v obrane i útoku. Môžem povedať, že sme predviedli najlepšiu defenzíva za posledný rok a pol a navyše to bolo proti kvalitnému súperovi, ktorý je v príprave na MS. Bol to jeden z našich najlepších výkonov. Obzvlášť ma teší, že som videl mužstvo, v ktorom hrá jeden za druhého,“ zhodnotil prvú konfrontáciu tréner juniorov SR Michal Baran.

Jeho zverenci ťahali v druhom zápase za kratší koniec a španielskym rovesníkom podľahli 18:31 (8:14). Najlepšími strelcami tímu SR boli Daniel Polák so 4 a Mikuláš Kucsera s 3 gólmi. „Do odvety sme išli s odhodlaním opäť podať kvalitný výkon. Žiaľ, vydržalo nám to len asi 20 minút, počas ktorých sme aj vyhrávali a bol aj nerozhodný stav. Prejavila sa už fyzická vyčerpanosť, keďže u nás sa už štyri týždne netrénovalo. Stále tam však bolo srdiečko. Hoci chceli, nohy a hlava nefungovali ako deň predtým. Niekoľko zaváhaní nás pripravilo o krajší výsledok. V druhom polčase sme sa dotiahli na rozdiel piatich gólov, ale vzápätí sme urobili tri hlúpe chyby, ktoré Španieli potrestali ľahkými gólmi z protiútokov. Tam sa to definitívne zlomilo. Napriek nepriaznivému stavu však chalani bojovali a snažili sa až do konca,“ povedal k výkonu slovenských juniorov M. Baran.