Slovenskí kadeti na majstrovstvách EHF uštedrili výprask Bulharom

Hádzanári Slovenska do 18 rokov potvrdili v rakúskom Tullne na turnaji majstrovstiev EHF určených pre tímy, ktoré sa nedostali medzi elitnú šestnástku štartujúcu na kontinentálnom šampionáte, úlohu favorita v súboji s Bulharmi. Zverenci trénera Fernanda Guricha v pondelkovom stretnutí 3. kola vyhrali jednoznačne 38:20 (19:9) a v priebežnej tabuľke B-skupiny figurujú na 2. mieste.

Zápas bol ako-tak vyrovnaný iba v úvode. V 12. min vyhrávali Slováci ešte len 6:4, o desať minút neskôr to bolo už 13:6 a do prestávky získali desaťgólový náskok (19:9). Po zmene strán pokračovali vo zvyšovaní svojho náskoku a napokon deklasovali outsidera skupiny osemnásťgólovým rozdielom. Najviac gólov z kadetov SR dosiahli krídelníci Daniel Polák a Martin Schmiedt, z ktorých sa každý strelecky presadil šesťkrát.

Mladých Slovákov čaká v utorok od 16.30 h dôležitý duel o miestenku do semifinále proti Holanďanom.

Výsledky – majstrovstvá EHF hráčov do 18 rokov v Rakúsku – pondelok – 3. kolo:
B-skupina (Tulln):
Lotyšsko – Kosovo 37:31 (15:17)
Rakúsko – Holandsko 27:18 (12:10)

Slovensko – Bulharsko 38:20 (19:9)
Zostava a góly SR: Koller, Vasiľ – Polák 6, Fech 3, Demčák 3, Mišových 1, M. Schmiedt 6, Halla 4, Moravčík, Ostrihoň 1, Sloboda, Štefina 4, Lužica, Parolly 4, Lacena 4, Smetanka 2
pok. hody: 4/4 – 6/3, vylúčení: 2 – 5, rozhodovali: Božinovski a V. Načevski (obaja Maced.), 100 divákov