Načítavanie údajov ...

Slovenským reprezentantom zrušili aprílový zraz, podľa Kukučku sú aj dôležitejšie veci ako šport

Hádzanárskym reprezentantkám Slovenska nedávno zrušili pre opatrenia ohľadom koronavírusu marcový zraz vrátane prípravného dvojzápasu s Českom a dvojice kvalifikačných stretnutí o postup na ME 2020 proti Švajčiarsku. Rovnako dopadli teraz aj ich mužskí kolegovia.

Slovenský zväz hádzanej nedávno predĺžil v reakcii na súčasnú situáciu a prevenciu pred šíriacim sa novým koronavírusom vynútenú pauzu vo svojich súťažiach až do 15. apríla. V týchto dňoch padla definitíva aj ohľadom sústredenia národného tímu mužov SR, ktorý sa mal zísť v asociačnom termíne od 13. do 19. apríla 2020. Tréner Peter Kukučka je rád, že nikto z jeho hráčov zatiaľ nemá problémy v súvislosti s koronavírusom.

„Už na predchádzajúcom dvojdňovom zraze začiatkom marca bolo viac-menej zrejmé, že to takto dopadne. Urobili sme síce nomináciu, všetko potrebné zariaďovali, ale keď sa začalo všetko rušiť aj v iných odvetviach, tak to smerovalo k tomu, že ani náš aprílový zraz sa neuskutoční a ktovie, dokedy to takto potrvá,“ povedal pre agentúru SITA hlavný kouč hádzanárov SR Peter Kukučka, ktorého zverenci mali v pláne aj dve medzištátne priateľské stretnutia v Severnom Macedónsko: „Na jednej strane nás mrzí, že sa neuvidíme, veď predtým naposledy sme boli spolu prakticky v januári. Teraz sa to predĺži, možno sa stretneme až v júni. Ak sa však na druhej strane pozrieme na situáciu vo svete, tak sa o tomto ani nemusíme baviť. Sú aj dôležitejšie veci ako šport.“

Predchádzajúci zraz absolvovali Slováci mimo asociačného termínu a zúčastnili sa na ňom prevažne mladí hráči výlučne z domácich klubov. „Stihli sme dva tréningy a dva prípravné zápasy proti rakúskemu druholigistovi z Eggenburgu a extraligovému ŠKP Bratislava. Chceli sme zistiť, s kým môžeme rátať už v najbližšej budúcnosti a s kým neskôr. Najviac sa mi páčil považskobystrický krídelník Ivanicja, hoci to už nie je mladý hráč. Potrebujeme totiž konkurenciu na pravú stranu. V dohľadnom čase by mal tento rodák z Ukrajiny získať slovenské občianstvo. Ivanicja figuroval aj v nominácii na aprílovú akciu. Určite nesklamal brankár Mišo Konečný, ktorý na tréningoch aj v oboch dueloch chytal vo veľkom štýle. Odkedy ho sledujem, si drží dobrú fazónu. Verím, že aj ďalej bude na sebe pracovať. Aj on by sa rád posunul do kvalitnejšej ligy. Mladí chalani potrebujú na sebe tiež popracovať, najmä hrať náročné zápasy a tiež fyzicky zosilnieť. Aby obstáli na európskej či svetovej scéne, potrebujú takpovediac nabrať kilá,“ tvrdí Kukučka.

Vynútená pauza vo všetkých ligových súťažiach, európskych pohároch i na reprezentačnej úrovni dáva priestor zraneným hráčom, aby sa zbavili zdravotných problémov. To určite uvítali aj viacerí reprezentanti SR na čele s kapitánom Ľubomírom Ďurišom, ktorých trápili zranenia. „Hovoril som s niekoľkými z nich. Niektorí boli v hre aj v súvislosti s aprílovým zrazom. Veci sa však skomplikovali a teraz majú čas sa doliečiť. Brankár Marián Žernovič bol už v tréningovom procese, ďalší gólman Teo Paul začínal pracovať na fyzickej kondícii. Marek Korbel už behá zatiaľ bez kontaktu, Braňo Cigáň sa zapojil do tréningovej záťaže a mal nastúpiť v zápase, hoci operované rameno ešte cíti. Matej Mikita je po operácii bedra. Po ľavej strane by mal podstúpiť chirurgický zákrok aj na druhej strane, kde má nejaký výrastok. Naraz mu to však nemohli spraviť, lebo by nevedel chodiť. Až tréningy a zápasy by ukázali, ktorých by sme mohli povolať už v apríli, ale teraz to už nie je otázka dňa,“ dodal šéf realizačného tímu mužskej hádzanárskej reprezentácie.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022