Slovnaft handball extraliga – 12. kolo – Prešov vrátil Šali požičané

Tatran Prešov v nedeľu prehral v Slovnaft handball extralige mužov 2018/2019 doma s nováčikom MHK Piešťany, o tri dni neskôr vyhral na palubovke lídra HKM Šaľa. Šarišania v oboch dueloch nastúpili so svojou rezervou, keďže základný káder sa sústredí na povinnosti v Lige majstrov.

Stredajšia predohrávka 12. kola najvyššej slovenskej súťaže sa na šalianskej pôde skončila víťazstvom Tatrana, ktorý zdolal hráčov HKM 30:26 (13:12). Šarišania sa svojmu súperovi revanšovali za septembrovú prehru 26:29 z Tatran handball arény. Prešov znížil na 3. mieste svoj odstup na vedúce družstvo tabuľky na tri body, pričom má na konte o zápas menej. Šaľania utrpeli len druhú prehru v sezóne a opäť doma (predtým s Topoľčanmi 27:34, pozn.).

Vo vyrovnanom I. polčase sa tímy striedali vo vedení, ale výraznejší náskok si nevypracovali. Po zmene strán hostia viackrát unikli na rozdiel troch gólov, ale družstvo HKM sa stále snažilo dotiahnuť. Fodorean v 53. upravil na 23:24 a rozdúchal nádej na obrat. Prešovčania však v nasledujúcej päťminútovke urobili so súperom krátky proces, vyhrali ju 6:1, čím rozhodli o osude stretnutia. Zaujímavosťou bolo, že do streleckej listiny sa zapísalo len 5 hráčov Tatrana, ktorí si podelili 30 gólov.

V druhom stredajšom zápase podľa očakávania uspel ďalší slovenský zástupca v európskych pohár. Hádzanári MŠK Považská Bystrica zvíťazili nad HC Sporta Hlohovec 36:27 (19:15) a udržali si 2. priečku. Za Šaľou zaostávajú už len o bod a tiež majú duel k dobru.

Hlohovčania držali krok v úvodnej štvrťhodine, z takmer remízového stavu však v ďalšom priebehu I. polčasu narástlo ich manko na šesť gólov (12:18), z ktorého pred prestávkou mierne ukrojili. Považania aj po zmene strán kontrolovali priebeh a zvyšovali svoj náskok. Do záverečnej desaťminútovky išli s vedením 30:22. Najvýraznejšie vyhrávali v 54. min 33:23 a o štyri minúty neskôr 34:24.

Výsledky stredajších predohrávaných stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2018/2019:
HKM Šaľa – Tatran Prešov 26:30 (12:13)
Najviac gólov: Meľnyk 6, Krokavec 4, Fodorean 4/1 – Rečičár 8, Kríž 7, M. Šárpataky 7/1
pok. hody: 2/1 – 1/1, vylúčení: 1 – 1, rozhodovali: Oťapko a Zubo, 550 divákov

MŠK Považská Bystrica – HC Sporta Hlohovec 36:27 (19:15)
Najviac gólov: Vallo 9/1, Š. Macháč 6/1, Ivanicja 5 – Holdoš 7, L. Péchy a Rakús po 5
pok. hody: 5/5 – 1/0, vylúčení: 3 – 6, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 400 divákov

Autor: SITA, Foto: msk.sk