Slovnaft handball extraliga – 3. kolo – V Modre deľba bodov

Hádzanári Slovana Modra získali prvý bod v aktuálnom ročníku Slovnaft handball extraligy mužov. Zverenci trénera Miroslava Ochabu v piatkovom stretnutí 3. kola remizovali doma s bratislavským ŠKP 20:20, keď po prvom polčase zaostávali o dva góly (11:13).

Väčšinu duelu boli v tesnom vedení hostia, ale domáci sa stále doťahovali. V druhom polčase mal ŠKP trojgólový náskok (17:14), ale napokon oň prišiel. Bratislavčania necelú polminútu pred koncom vyhrávali o gól a boli v útoku, ale vyloženú príležitosť nepremenili. Trest prišiel päť sekúnd pred koncom, keď vyrovnal Modran Bača. V drese hostí sa strelecky darilo Prokopovi, ktorý s 9 presnými zásahmi dosiahol takmer polovicu gólov svojho tímu.
Pre ŠKP, ktorý tiež zatiaľ čaká na plný bodový zisk, je to druhý nerozhodný výsledok v tomto extraligovom ročníku.

Hádzaná – Slovnaft handball extraliga 2018/2019 – muži – 3. kolo – piatok:
HáO TJ Slovan Modra – ŠKP Bratislava 20:20 (11:13)
Najviac gólov: Bača a Jurikovič po 4, Árokszállási 4/1 – Prokop 9/1, Lieskovský a Pomichal po 3
pok. hody: 6/3 – 4/2, vylúčení: 6 – 4, rozhodovali: Cibere a Richvalský, 200 divákov

Autor: SITA, Foto: HO Slovan Modra