Slovnaft handball extraliga – 4. kolo – V Piešťanoch zmierlivo, prvé víťazstvo Modry

Po víkendových stretnutiach 4. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2018/2019 sa ďalší z tímov zbavil nuly v kolónke víťazstiev. Chuť triumfu okúsili v nedeľu hádzanári Slovana Modra, ktorí predviedli obrat proti Strojáru Malacky a napokon sa tešili z výhry 27:23.

Modrania síce lepšie začali (5:3), ale v druhej polovici I. polčasu sa ocitli v nepríjemnej situácii, keď zaostávali už o štyri góly (8:12, 10:14). Za necelých 13 minút druhého dejstva však otočili na stav na 19:17. V 52. min viedli už 23:19 a hoci Malačania znížili v 58. min na 23:25, Slovan už nepustil víťazstvo zo svojich rúk.

Prvýkrát mohli naplno bodovať aj hráči HC Sporta Hlohovec, ale napokon uhrali na pôde piešťanského nováčika nerozhodný výsledok 29:29.

Hlohovčania zaostávali v 11. min 3:8, ale na prestávku išli už za vedenia 19:17. Po zmene strán neustále vyhrávali hráči Sporty, najviac o štyri góly, ale napokon im to nestačilo. Štyri minúty pred koncom mali k dobru ešte dvojgólový náskok 29:27, ale domáci Polakovič svojím dvanástym presným zásahom a Szapu zariadili deľbu bodov. Vďaka nej si Piešťany držia lichotivé 4. miesto v tabuľke, Hlohovec zostáva predposledný, ale bodovo sa vyrovnal dvom súperom pred ním.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 4. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2018/2019:

MHK Piešťany – HC Sporta Hlohovec 29:29 (17:19)
Najviac gólov: Polakovič 12/3, Laho 5/2, Szapu 4 – Kývala 6, L. Péchy 6/1, Holdoš a Rakús po 5
pok. hody: 7/5 – 3/1, vylúčení: 2 – 4, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 420 divákov

HáO TJ Slovan Modra – TJ Strojár Malacky 27:23 (12:15)
Najviac gólov: Bača 7, Bolješik 7/5, Jurikovič a Árokszállási po 3 – Burnazovič 7/3, Rakatynec 4, Oslej a D. Stachovič po 3
pok. hody: 5/5 – 4/3, vylúčení: 3 – 5, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 280 divákov