Slovnaft handball extraliga – Šaľa vyrovnala, Prešov získal postupový mečbal

Po stredajších druhých zápasoch semifinále play-off Slovnaft handball extraligy mužov 2018/2019 sa k účasti v boji o zlato priblížili hádzanári Tatrana Prešov. Obhajcovia titulu nenechali nič na náhodu ani na palubovke MHC Štart Nové Zámky, kde vyhrali vysoko 36:19. Domáci im ako-tak vzdorovali len v prvom polčase. Ešte na začiatku druhého dejstva znížili na 12:17, ale v 49. min už zaostávali priepastne 15:29. Šarišania s prehľadom splnili úlohu favorita a v sérii vedú 2:0.

Minimálne štyri stretnutia sa budú hrať medzi HKM Šaľa a MŠK Považská Bystrica. Šaľania nadviazali na tradíciu víťazstiev domácich tímov vo vzájomných súbojoch, keď vo na svojej pôde zdolali Považanov 26:24 a vyrovnali na 1:1. Hráči HKM prehrávali do 24. min, potom ešte pred prestávkou otočili na polčasových 12:10. Po zmene strán Šaľa odskočila na štvorgólový rozdiel, hostia znížili na 18:19 v 48. min a 24:25 v 60. min. V zostávajúcich 14 sekundách už vyrovnať nestihli. Naopak, ešte raz inkasovali.

Semifinálové série pokračujú tretími zápasmi v sobotu 4. mája od 18.00 h v Prešove a Považskej Bystrici.

Výsledky stredajších druhých stretnutí semifinále play-off Slovnaft handball extraligy hádzanárov 2018/2019 (hrá sa na tri víťazstvá):

MHC Štart Nové Zámky – Tatran Prešov 19:36 (10:17) – stav série 0:2
Najviac gólov: Tschur 5, G. Vadkerti 4, Tilandy 3 – Rábek 7/4, L. Urban a Butorac po 5
pok. hody: 2/0 – 4/4, vylúčení: 4 – 7, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 350 divákov

HKM Šaľa – MŠK Považská Bystrica 26:24 (12:10) – stav série 1:1
Najviac gólov: Meľnyk 8, Fodorean 5/2, Michniewicz 3 – Bystrický 7, Š. Macháč 4, Vallo 4/1
pok. hody: 4/2 – 4/3, vylúčení: 3 – 2, rozhodovali: Rudinský a Mandák, 800 divákov

Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš