Načítavanie údajov ...

SP mužov: Považania ustáli v zaujímavom finále košický finiš, pohárová trofej bude povzbudením

Mužské finále Slovenského pohára v hádzanej 2021/2022 v Topoľčanoch sľubovalo vyrovnanú partiu, čo sa aj potvrdilo. Súboj medzi MŠK Považská Bystrica a HK Košice sa niesol v takom duchu až dovtedy, kým Považania neodskočili na päťgólový rozdiel v 52. min (25:20). Košičania však záver zdramatizovali štvorgólovou šnúrou a pred záverečnou päťminútovkou bolo všetko otvorené. „Keď sa súper začal doťahovať, museli sme sa predovšetkým upokojiť. Oni riskovali, strieľali z diaľky a Hruščákovi s Guzym to tam padalo. My sme v tých fázach hry urobili v útoku pár chýb, k slovu sa už hlásila aj únava a akoby sme čakali na koniec duelu. Našťastie, potom prišiel dôležitý zákrok brankára, strela vedľa a úplný záver sme už zvládli,“ povedal kouč MŠK Václav Straka, ktorého zverenci napokon vyhrali nad HK Košice 28:25 (14:12). „Pre nás zisk pohára znamená veľmi veľa. Dodá hráčom chuť do ďalšej roboty, že sa oplatí tvrdo pracovať, i potrebnú sebadôveru,“ dodal Straka.

Víťaznú trofej si z rúk predstaviteľov SZH prebrala zranená brankárska opora Považskobystričanov Ladislav Kovačin. „S Košicami sme predchádzajúce duely prehrali. Oni majú výborne poskladané mužstvo. My sme behavejší, oni zase skúsenejší. Po náročnom uplynulom období vinou pandémie je toto odmena, že sme vydržali. Aj keď som nemohol nastúpiť, chlapcom som veril od začiatku až do konca,“ vyjadril sa Kovačin pre spravodajstvo RTVS.

Považania získali Slovenský pohár po troch rokoch, celkovo štvrtýkrát v histórii. „Finále sme si išli užiť. Boli sme fantasticky pripravení na tento zápas. Tréner do detailov rozobral súpera, my sme ukázali na ihrisku veľké srdce, bojovali sme od prvej do poslednej minúty a úspech sa dostavil. Skvele nás hnali dopredu fanúšikovia, za čo im ďakujem,“ poznamenal krídelník Martin Briatka, s 8 gólmi najlepší strelec finále.

V košickom tábore zavládlo sklamanie. „Bol to náročný duel, ktorý sa teraz ťažko hodnotí, ale Považská Bystrica si trochu viac zaslúžila vyhrať,“ priznal štvorgólový Matúš Hriňák. Trénera HK Martina Liptáka mrzela nevyužitá šanca, ktorú si jeho mužstvo otvorilo semifinálovým vyradením favorizovaného obhajcu Tatrana Prešov.
„Po vyradení Tatrana sa patrilo vyhrať Slovenský pohár. Sme druhí, ale máme pred sebou ďalšie ciele v play-off Niké Handball extraligy, takže to musíme hodiť za hlavu. Pre ľudí to bolo veľmi dobré, zaujímavé a dramatické finále. Celkovo vydarená akcia, ale pre nás škoda, keďže to bol vyrovnaný duel. Teda až na úsek, keď nám súper unikol. Nebyť toho, že nám Považania ušli na rozdiel piatich gólov, mohlo to byť ešte tesnejšie na konci,“ povedal Martin Lipták, ktorého zverenci budú mať šancu odplatiť sa považskobystrickým hádzanárom už v blížiacom sa semifinále play-off najvyššej slovenskej súťaže.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022