SP mužov: Topoľčany po obrate proti Šali skompletizovali zoznam štvrťfinalistov

Hádzanári HK Agro Topoľčany sa v utorok stali poslednými štvrťfinalistami v Slovenskom pohári mužov 2021/2022. Ich cesta medzi osem najlepších tímov domácej pohárovej súťaže nebola jednoduchá, keď proti HKM Šaľa museli otáčať zo šesťgólového polčasového manka (11:17). Napokon zvíťazili 31:28, pričom o svojom triumfe nad oslabeným súperom (HKM nastúpilo len s 10 hráčmi a na lavičke namiesto Michala Lukačína bol Štefan Kelemen, pozn.) rozhodli v záverečných deviatich minútach, keď tento úsek vyhrali 6:3. Topoľčanci sa svojmu súperovi revanšovali za sobotňajšiu prehru v Niké Handball extralige, keď v Šali prehrali 20:28.
HK Agro sa v decembrovom štvrťfinále stretne s obhajcom prvenstva Tatranom Prešov.

Výsledok utorkového stretnutia osemfinále Slovenského pohára v hádzanej mužov 2021/2022 (hralo sa na 1 zápas):
HK Agro Topoľčany – HKM Šaľa 31:28 (11:17)
Najviac gólov: F. Kováč 7, Monge 6, Sobota 5 – Bogár 6, Moravec 6/2, Ollári 5

Dvojice štvrťfinále Slovenského pohára mužov 2021/2022 (hrá sa na 1 zápas, 1. 12. 2021):