Načítavanie údajov ...

Špičkový trénerský seminár v Bratislave

SZH zorganizoval HANDBALL COACHES SEMINAR SLOVAKIA 2019 za účasti 91 trénerov

Hádzanárski tréneri zažili uplynulý víkend v Bratislave HANDBALL COACHES SEMINAR SLOVAKIA 2019 za účasti špičkových európskych trénerov ako  Ambros Martín, Francisco Javier „Zupo“ Equisoain, Rolando Pusnik, Ferran Porrés, Dragan Djukic, či Boba Acimov. Seminár sa uskutočnil od 21. do 23. júna a bol organizovaný Slovenským zväzom hádzanej. Zúčastnilo sa na ňom 91 trénerov zo Slovenska a zahraničia. „Sme veľmi radi, že sme zorganizovali tak úspešný trénerský seminár. Chcela by som sa v prvom rade poďakovať všetkým lektorom, ktorí odviedli výbornú prácu a rovnako tak i všetkým zúčastnením trénerom. Verím, že sme založili peknú tradíciu, v ktorej budeme pokračovať,“ povedala riaditeľka TMK SZH Silvia Priklerová.

Pridal sa ku nej aj technický riaditeľ SZH Fernando Gurich, ktorý bol jedným z hlavných organizátorov trénerského semináru. Podľa môjho názoru je fantastické sledovať a prijímať rôzne štýly hádzanej. To nás núti rozvíjať sa a zároveň nás to núti premýšľať o rôznych spôsoboch realizácie hádzanej. Bolo skvelé  sledovať preplnené tribúny trénermi. Účasť bola výborná, nikto si to nechcel nechať ujsť. Dúfam, že to bude prvý krok a vo vzdelávaní trénerov budeme pokračovať každoročne.“

Dragan Djukic, srbský tréner, aktuálne kormidelník rumunského ženského tímu CSM Bucuresti. V roku 2012 trénoval domáci výber Veľkej Británie na OH v Londýne. „Bola to pre mňa pocta byť pri novom začiatku, pretože takto som tento seminár videl ja. Pokračovať vo vzdelávaní je cesta ako ostať v kontakte s modernou hádzanou a som šťastný, že som mal možnosť zdieľať moje skúsenosti s kolegami zo Slovenska. Organizácia, výber lektorov a tém bol podľa môjho názoru veľmi vhodný. Čo je taktiež dôležité je, že boli zastúpené rôzne školy hádzanej a rôzne prístupy, čo môže viesť k novým nápadom. Moje osobné prekvapenie v pozitívnom zmysle slova je, že som videl veľa mladých trénerov – bývalých hráčov, ako aj veľa ženských tréneriek – toto je cesta, ktorou musíme ísť. Svoj krátky pobyt v Bratislave som si užil a bude pre mňa česť prísť aj nabudúce.“ prezradil na záver.

 

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022